جالب است بدانید!

 شرکتی هلندی به نام PAL-V از خودروی پرنده ی به نام لیبرتی رونمایی کرد. این ماشین طراحی جالبی دارد بسیار سبک  و کم جا بوده  و دارایی سه چرخ و دو صندلی است، جلوی این ماشین مانند کابین خلبان است ولی کار با آن بسیار ساده بوده و تمامی فعالیتهای آن مکانیزه می باشد. چهل مهندس در نزدیکی آمستردام دور هم جمع شدند تا این ماشین را طراحی و تکمیل کنند زیرا تکمیل کردند این ماشین کار بسیار دشواری است  یکی از مشکلاتی که مهندسان را به چالش کشیده بود، بحث وزن زیاد آن بود چون به این دلایل نمی توانستند موتور خیلی قوی ای در این ماشین بکار ببرند که این موتور بتواند وزن بیشتری را تحمل کند ولی با کوشش مهندسان، موفق به حل این مشکل شدند و حالا این ماشین پرنده می تواند وزن 100 کیلو را بدون هیچ خطری تحمل کند. متخصیص برای اطمینان از بی خطر بودن کار با این ماشین، بارها آن را در آزمایشگاه های مختلف مورد بررسی قرار دادند. این ماشین در سال 2020 به بازار عرضه می گردد و تا سال آینده در خیابان های آمستردام شاهد به پرواز درآمدن این ماشین پرنده خواهیم بود. این شرکت استارت آپی بیش از  15 سال روی این ماشین پرنده کار کرده است که البته مدتی، کار به دلیل مشکلات مالی متوقف شد. حداکثر سرعت این ماشین 180کیلومتر در ساعت است و این شرکت ادعا دارد که این ماشین می تواند در کمتر 10 دقیقه به حالت پرواز درآید حداکثر ارتفاع این خودرو 3500 متر است .

 شما در حال حاضر می توانید این ماشین را با قیمت 500 هزار یورو پیش خرید کنید.  این ماشین به رنگ مورد علاقه هلندی ها، نارنجی است.راندن این ماشین حس بسیار جالبی دارد و سر بعضی از پیچ های خیابان حس راندن موتورسیکلت را به راننده می دهد. لازم به ذکر است که راندن این ماشین نیاز به یک گواهینامه جداگانه ای دارد و اداره راهنمایی رانندگی قوانین جداگانه ای را برای راندن این ماشین پرنده وضع کرده است. در نمایشگاه ژنو از ماشین پرنده هلندی رونمایی شده است. این ماشین دارای مجوز  پرواز،  تحت قوانین ایالات متحده آمریکا و سازمان های ایمنی پرواز اروپا است.

البته این شرکت هلندی تنها شرکتی نیست که در حال تکمیل این ماشین است شرکت تویوتا هم در حال بررسی نوعی ماشین پرنده است و پیش بینی می شود که ماشین پرنده ی شرکت تویوتا در سال 2025 به بازار عرضه گردد. همین جا با افتخار اعلام می کنیم که مهندسان ایرانی هم در حال تحقیق و بررسی بر روی خودرو پرنده هستند، گفتنی است یک استارت آپ ایرانی در حال ساختن یک ماشین پرنده می باشد. دانشکده مهندسی برق و هوافضا دانشگاه صنعتی شریف روی این ماشین کار می کند. البته در دبی هم از ماشین پرنده ای رونمایی شده است،که از روی هلی کوپتر شبیه سازی شده وکاربری این ماشین برای تاکسی در نظر گرفته شده است، این تاکسی پرنده، راننده ای ندارد و کنترل از راه دور است و مسافر بعد از سوار شدن در این خودرو، در جی پی اس آن  مقصد خود را انتخاب می کند و در هنگام رسیدن به مقصد  پول را پرداخت می نماید. حداکثر مدت زمان سفر با این تاکسی پرنده 30 دقیقه می باشد و حداکثر تحمل وزن این ماشین 100کیلو گرم است.

این خودروهای پرنده جایگزین خوبی برای سفر با هواپیما خواهند بود، با وجود سبکی، این ماشینها صندوق عقب بزرگی دارند و شما می توانید به راحتی چمدان ها و ملزومات سفرخود را به همراه داشته باشید بدون این که چمدانهای شما گم شوند، آسیب ببیند و یا دردسرهای دیر رسیدن چمدانهایتان را تحمل کنید شاید در آینده نزدیک با وجود تکنولوژی های جدید دیگر نیازی به فرودگاه هم نباشد.       در این صورت دیگر افراد به دلیل تاخیرهای طولانی وقتشان در فرودگاهها به هدر نمی رود و با شنیدن کنسل شدن و یا لغو پرواز ناراحت از دست دادن برنامه سفر خود نمی شوند.

آیا برای شما هم پیش آمده که برای سفر خود برنامه ریزی انجام داده باشید و به دلیل تاخیر پرواز، لغو و یا کنسل شدن پرواز برنامه سفر شما خراب شود خسارت زیادی را متحمل شوید؟

چنانچه در سه سال گذشته دچار مشکلات پروازی مانند، تاخیر پرواز، کنسل شدن پرواز، ممانعت از سوار شدن شما به پرواز، از دست دادن پرواز ترانزیت و یا کانکشن و همچنین مشکلات چمدانی همچون گم شدن چمدان، دیر رسیدن چمدان و یا آسیب دیدن چمدان خود شده اید می توانید با خسارتگیر تماس بگیرید تا مشاوران و متخصیصین خسارتگیر شما را با جهت دریافت غرامت نقدی از شرکت هواپیمایی راهنمایی کنند.

اخبار

خسارت از هواپیماییشکایت از ایرلاینماشین پرندهماشین پرنده جایگزین هواپیماماشین پرنده چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *