تأثیر پرواز بر محیط زیست

تأثیر پرواز بر محیط زیست ؟؟؟

آیا مسافرت‌های هوایی واقعاً ردپای بزرگی بر محیط زیست می‌گذارند؟

هیچ راهی برای انکار اثرات منفی پروازها بر محیط زیست وجود ندارد. هواپیماها از نظر تأثیر گازهای گلخانه‌ای در هر مایل از سایر اشکال حمل و نقل بدتر نیستند. ولی پرواز، امکان طی مسافت و مایل بسیار بیشتری را در زمان كمتر به ما می‌دهد.

در نتیجه، مسافرت هوایی ردپای کربن بسیار چشمگیری دارد. به همین علت حمل و نقل هوایی به عنوان یک موضوع داغ در بحث تغییر اقلیم تبدیل شده است.

تأثیر پرواز بر محیط زیست

تأثیر کلی پرواز بر جو زمین چیست؟

صنعت هوانوردی معمولاً مایل است به این نکته اشاره کند، که هواپیماها تنها حدود 1.5٪ -2٪ از انتشار جهانی CO2 را تشکیل می دهند. این رقم تا حدودی گمراه کننده است.

چراکه ، بیشتر پروازها توسط ثروتمندان انجام می شود ، بنابراین در کشورهای توسعه یافته میزان انتشار گازهای CO2 ناشی از پرواز بیشتر است. طبق آمار وزارت حمل و نقل سال 2005 ، در بریتانیا حدود 6.3٪ است. اما این رقم هم کمتر از میزان واقعی است. یک دلیل واضح آن افزایش تعداد پرواز از سال 2005 است. اما دلایلی دیگری نیز وجود دارد.

اول، تصور می شود که تأثیر گرمایش جهانی به ازای هر پرواز تقریباً دو برابر میزان انتشار CO2 آن است.

دوم، این آمار بریتانیا به نفع مسافران بریتانیایی است. روش استاندارد برای تعیین میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای برای پرواز بین المللی این است که نیمی از آن برای کشور مقصد و نیمی از آن برای کشور مبدا اختصاص پیدا کند.

اما بریتانیایی به طور متوسط دو سوم صندلی‌های ​​هواپیما‌هایی به مقصد و یا از مبدا فرودگاه‌های بریتانیا را، خود اشغال می‌کنند. این بدان معناست که در آمار رسمی بخشی از میزان انتشار گاز دی‌اکسید‌کربن بریتانیا برای کشورهای دیگر محاسبه‌ می‌شود.

سوم ، صنعت حمل و نقل هوایی بیش از خود هواپیماها باعث تولید گازهای گلخانه ای می شود. پردازش و حمل و نقل سوخت هواپیمایی و ساخت و نگهداری هواپیماها ، فرودگاه ها و وسایل نقلیه پشتیبانی همه اینها دی اکسید کربن زیادی تولید می‌کنند.

اطلاعات رسمی نداریم ، اما به نظر می رسد که تأثیر واقعی حمل و نقل هوایی در انگلیس حدود 13٪ – 15٪ از کل انتشار گازهای گلخانه‌ای است. اگر هنوز هم این رقم برایتان نسبتاً کم به نظر می رسد ، در مقایسه با توجه گسترده ای که از طرف کمپین‌های حفظ محیط‌زیست در مورد حمل و نقل هوایی به وجود آمده است.

بخاطر داشته باشید که بیشتر افراد در انگلستان مرتباً پرواز نمی کنند. به طور متوسط یک ​​انگلیسی فقط هر دو سال یک پرواز تفریحی با مسافت کوتاه و هر پنج سال یک بار یک پرواز تفریحی طولانی انجام می شود.

تأثیر پرواز بر محیط زیستهواپیماهای سبز چطور؟

برخی فناوری‌ها برای کاهش تأثیرات زیست محیطی پرواز ، مورد آزمایش و اجرا قرار گرفته‌اند. با این حال ، در مقایسه با فناوری اتومبیل‌های سبز، که کربن بسیار زیادی صرفه جویی می‌کنند، پتانسیل پرواز سبز بسیار محدود به نظر می رسد.

مشکل این است که موتورهای الکتریکی قادر به تولید نیروی کافی برای بلند شدن هواپیما از زمین نیستند، بنابراین تنها جایگزین برای سوختهای معمولی هواپیمایی، انواع خاصی از سوختهای بیو هستند.

این سوخت‌ها یک راه حل ایده آل نیستند، زیرا می‌توانند به خودی خود از نظر زیست محیطی مشکل ساز باشند و قطعات عظیمی از زمین‌های زراعی جهان برای رشد محصولات زراعی تولیدکننده سوخت تمام هواپیماهای جهان نیاز است.

چه کاری از دست مسافران بر می‌آید؟

برای هر کسی که نگران سهم خود در گرم شدن کره زمین است، کاهش مسافرت هوایی یک هدف اصلی باید باشد. این ممکن است به معنای ترک مسافرت‌هوایی یا به معنی پرواز کمتر و یا انتخاب مقصدی نزدیک‌‌تر به خانه برای مسافرت باشد.

درست است که بلند شدن و فرود آمدن سوخت بیشتری نسبت به کروز می سوزاند، اما این واقعیت را تغییر نمی دهدکه هر چه مسافت بیشتری طی کنید، میزان انتشار گازهای گلخانه ای نیز بیشتر می‌شود.

اگر در هر حال مجبور هستيد كه پرواز ‌کنید، همچنان می‌توانید تاثیری بر کاهش میزان دی اکسید کربن داشته باشید. مثل کاهش بار خود و رزرو صندلی در هواپیماهایی که در طول روز پرواز می‌کنند زیرا باعث می‌شود مقداری از نور خورشید منعکس شود.

سرانجام ، شاید بخواهید در نظر بگیرید از کدام شرکت هواپیمایی استفاده کنید. خطوط هوایی ارزان‌تر مسافران بیشتری را در هر پرواز سوار می‌کندو به طور معمول ناوگان جوانتر و کارآمدتری نسبت به خطوط هوایی قدیمی‌تر دارند.

در واقع ، مضر‌ترین بلیط‌ها برای محیط زیست ارزان ترین آن‌ها نیستند. صندلی های کلاس تجاری و درجه یک فضای بیشتری را در هواپیما اشغال می کنند ، در نتیجه تعداد افرادی که می‌توانند در هر پرواز جا بگیرند کاهش می یابد.

تأثیر پرواز بر محیط زیست پیچیده است. علاوه بر انتشار CO2 موتورهای هواپیما خروجی‌های دیگری از جمله اکسید نیتروژن، بخار آب و دوده دارند.

در ارتفاعات در تروپوسفر فوقانی و استراتوسفر تحتانی این خروجیها طیف وسیعی از اثرات اقلیمی ایجاد می کنند و تأثیرات محیطی هواپیما را چند برابر می کند. به عنوان مثال ، اکسید نیتروژن باعث تشکیل اوزون ، گاز گلخانه ای می‌شود که آب و هوای محلی را گرم می‌کند، اما در عین حال با واکنش‌هایی متان را از بین می برد و در نتیجه گاز گلخانه‌ای دیگری را از جو خارج می‌کند.

این مقاله از کتاب راهنما‌ی زندگی سبز توسط دانکن کلارک ( Duncan Clark) در مورد تأثیر پرواز بر محیط زیست اقتباس شده است.

درصورت داشتن سوال و نیاز به کمک در ضمینه احقاق حقوق از دست رفته مسافران در پرواز های هواپیمایی میتوانید با مشاوران وبسایت خسارتگیر ارتباط برقرار نمایید.

 

 

آموزشی

آلایندگی هواپیماآلودگی سوخت هواپیماآلودگی هوا توسط هواپیماخوبی و بدی های هواپیمامحیط زیستمزایا و معایب هواپیما چیستمیزان آلایندگی هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *