حقوق قربانیان سانحه سقوط هواپیما

حقوق قربانیان سانحه سقوط هواپیما:

هیچ کس دوست ندارد در هنگام سفر به فکر سقوط هواپیما باشد، اما به هر حال ممکن است این اتفاق برای هر کسی پیش بیاید. خسارتگیر ضمن آرزوی سفری خوش، توام با سلامتی برای همه مسافران هوایی و خانواده های محترمشان ، در این مقاله تصمیم دارد اطلاعاتی را  در مورد حقوق مسافران در مواقعی که دچار سوانح هوایی می شوند و یا شرایطی که هواپیما سقوط می کند را در اختیار شما قرار دهد.

وظایفی که قانون شرکت هواپیمایی را ملزم به انجام آن کرده است؟

در سال 1999 قانونی مصوب شد، جهت رسیدگی  بر حوادثی که در پروازهای بین المللی رخ می دهد،  این قانون در کونوانسیون مونترال نوشته شد و به تصویب (CAO) سازمان هواپیمایی کشوری رسید.در قرار داد و قانونی که نوشته شده است و مورد تصویب قرار گرفته است حقوق مسافران، این گونه بیان شده است:

در صورتی که مشکل بوجود بیاید و سانحه هوایی منجر به سقوط هواپیما شود، شرکت هواپیمایی موظف است  به ازای هر مسافر قربانی شده، مبلغ (113/100 SDR)  که معادل 170000 دلار می باشد پرداخت کند. چنانچه هواپیما سقوط کند و مسافران پرواز زنده نمانند، شرکت هواپیمایی موظف است مبلغ مورد نظر را به خانواده مسافر و بازماندگانش پرداخت کند. البته طی چند دهه اخیر محدودیتهای زیادی برای قربانیان در نظر گرفته شده است و به این قانون، تبصره هایی اضافه شده است، که می شود با توجه به شرایط بوجود آمده قوانین، معاهدات و تعهدات بین المللی را مورد بررسی قرار داد.

چنانچه ثابت شود، که شرکت هواپیمایی تمامی ملاحظات و نکات امنیتی را جهت حفظ جان مسافران رعایت نکرده و در این امر کوتاهی داشته است، هیچ محدودیتی جهت اجرای قانون وجود نخواهد داشت.

تعیین مسئولیت سانحه هوایی

در ابتدا سقوط توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد. معمولا اطلاعات زیادی در مورد علت سقوط هواپیما وجود ندارد، در هر صورت باید اطلاعات دقیق را جمع آوری کرد به گونه ای که مشخص شود:

آیا خلبان مقصر است؟

آیا کشور یا کارخانه سازنده هواپیما و یا سازنده قطعات هواپیما مقصر حادثه بوده است؟

آیا مقصر بوجود آمدن حادثه افراد و سازمانهای دیگری بوده اند؟

البته میزان مسئولیت هر یک از مواردی که در بالا ذکر شد، به صورت درصد تعیین می شود بعنوان مثال اگر ثابت شود بازرسی های ایمنی از هواپیما درست نبوده و یا قطعه معیوب در هواپیما به درستی جایگزین نشده است شرکت هواپیمانی 30 درصد مقصر است و اگر سازنده هواپیما قطعه ای را معیوب تولید کرده باشد، حتی اگر نداند این اقدام باعث سقوط هواپیما می شود، شرکت تولید کننده هواپیما 70 درصد مقصر خواهد بود و به میزان 70 درصد مسئولیت سقوط هواپیما، به عهده ی شرکت سازنده هواپیما خواهد بود.

جبران خسارت قربانیان سقوط هواپیما

در صورتی که هواپیما سقوط کند، طبق قانون، مسافران حادثه دیده و یا خانواده هایشان حداکثر تا 45 روز می توانند شکایت خود را اعلام کنند و چون احتمالا تعداد متقاضیان و پرونده ها زیاد هستند، معمولا در چندین دادگاه فدرال مورد بررسی قرار می گیرد. اما در نهایت یک هیات قاضی بین المللی تعیین می کند که پرونده های همه مسافران شاکی در یک دادگاه جهت دادخواهی و اعلام رای نهایی ادغام شوند یا خیر.

محدودیتهای جبران خسارت

چنانچه از طرف مسافران و یا خانواده هایشان ادعا و یا درخواستی، بیشتر از آنچه که در قانون کنوانسیون مونترال تعیین شده است، وجود داشته باشد، شرکت هواپیمایی می تواند به این درخواست اعتراض کند.

در صورتیکه ثابت شود سقوط هواپیما در اثر کوتاهی و یا سهل انگاری شرکت هواپیمایی، نمایندگان و یا کارکنان آن نبوده است، آیا شرکت هواپیمایی ملزم به پرداخت غرامت خواهد بود؟

در این حالت باید ثابت کرد که علت وقوع حادثه و سهل انگاری از طرف شخص یا شرکت ثالثی بوده است.

پوشش بیمه

هر هواپیمایی که در سطح جهان فعالیت و پروازهای بین المللی انجام می دهد، باید دارای یک بیمه اجباری باشد که در صورت بروز سانحه هوایی به قربانیان حادثه یا خانواده هایشان غرامت پرداخت کند. مقدار مبلغی که پرداخت می شود، بستگی به نوع هواپیما و میزان تلفات، پوشش بیمه و … دارد. جبران خسارت مشمول شروط معاهدات و قوانین بین المللی خواهد بود.

انواع خسارت

قربانیان یک سانحه هوایی ممکن است دو نوع ادعای خسارت داشته باشند.

1-خسارت مالی؛ که شامل هزینه های درمان و پزشکی، از دست دادن درآمد، منافعی برای بازماندگان (یک عضو خانواده متوفی) و موارد دیگر می باشد.

2-خسارت غیر مالی؛ در این نوع خسارت، بیشترین آسیب که واقعا جبران ناپذیر است، به مسافران و خانواده هایشان وارد می شود، در واقع پرداخت هزینه درد و رنجی که به فردی که در سانحه حضور داشته است و یا درد و رنج و مصیبتی که به خانواده فرد قربانی شده در سانحه هوایی و یا سقوط هواپیما وارد شده است می باشد.

مشاوران خسارتگیر ضمن آرزوی سلامتی و سفر خوش برای مسافران همواره حامی مسافران هوایی است و همیشه آماده کمک و مشاوره رایگان به مسافران خواهد بود.

جهت مشاوره می توانید، با شماره 88714905-021 تماس بگیرید.

اخبار

اگر از پرواز جا ماندیم چه کنیمجا ماندن از پروازجبران خسارت سانحه هواییحقوق مسافرانخسارت مسافران سقوط هواپیمادیر رسیدن به پروازسقوط مسافران در سانحه هواییسقوط هواپیما

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *