در این ویدئو تجربه یکی از مسافران سایت خسارتگیر را بعد از دریافت غرامت از شرکت هواپیمایی خواهیم دید:

در نوامبر 2019 سفرکاری بین المللی سختی داشتم, سختي سفراز آنجايي شروع شد، كه پرواز اولم تاخیر طولاني داشت، بماند كه كسي پاسخگو نبود.
و بعد از این ماجرا، پرواز کانکشن (پرواز ترانزیت) رو از دست دادم و مجبور شدم شرایط سختی رو در استانبول تحمل کنم و شب تا صبح را در فرودگاه گذراندم بسیار هوا سرد بود و مجبور شدم در فرودگاه شلوغ بمانم و نتونستم خوب بخوابم و حتی سرما هم خوردم وشركت هواپیمایی هیچ گونه پیگیری انجام نداد و این موضوع بیشتر از هرچیزی من را عصباني کرده بود.

با کلی دوندگی و خستگی بالاخره هواپیمایی پرواز دیگری به من داد. ولی ساعتها تاخير در برنامه ی قبلی من ایجاد شده بود …يك روز كاري خیلی زیاد بود… فکر اینکه از برنامه ریزی کلی عقب می مونم و فکر اینکه قرارهای کاری ام چه می شود؟ من را رها نمی کرد…خلاصه مجبور بودم این شرایط رو تحمل کنم چاره اي هم نداشتم و بعد از اینکه سفر سخت و طاقت فرسا تموم شد و به ایران بازگشتم

یکی از دوستانم شرکت خسارتگیر رو بهم معرفی کرد

و از تجربه ی خوبش از این شرکت گفت با اینکه امیدی نداشتم به سایتشون مراجعه كردم و کمی دربارشون مطالعه کردم و در نهایت تصمیم گرفتم فرم های مربوطه را پر کنم , برام بسیار جالب بود که خیلی زود پیگیری کردند و تماس گرفتند و کمی درباره ی این سفر صحبت کردیم.

بعد از طی کردن مراحل اداری با گذشت 2 ماه از این ماجرا با من تماس گرفتند و خبر خوشحال کننده ای را دادند که توانستند مبلغ مورد نظر رو به عنوان دریافت غرامت پروازم از خطوط هواپیمایی بگیرند …شاید باورتان نشود… این کار برای من بسیار مفید بود چراکه هیچ وقتی نذاشتم و مبلغ خوبی رو دریافت کردم.ممنونم از خسارتگیر و خدماتی که به من داد.من اين شركت را به همه دوستانم معرفي خواهم كرد.
هميشه سربلند باشید
محمد

تجربه مسافرانحقوق مسافران

از دست دادن پروازاگر از پرواز جا ماندیم چه کنیمتاخیر از پروازتاخیر پروازتاخیر پرواز هاجا ماندن از پروازحقوق پروازحقوق مسافرانخسارت از تاخیر پروازخسارت از لغو پروازخسارت لغو پروازدیر رسیدن به پروازکنسل شدکنسل شدن پروازلغو پرواز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *