آیا قصد سفر به اروپا دارید؟

در این راهنما سعی شده تمامی نکات سفر به اروپا در نظر گرفته شود و چیزی از قلم نیفتد. اروپا همیشه به عنوان محبوب ترین مقاصد برای مسافران وگردشگران بوده است . یکی از عواملی که باعث جذابیت اروپا برای مسافران شده است، تنوع فرهنگی زیادی است که در کشورهای اروپایی وجود دارد وباعث شده سفر به هر یک از این کشورها تجربه متفاوتی را برای مسافران بوجود آورد.

نکاتی که برای سفر به اروپا در این مقاله مطرح می شود این امکان را برای شما بوجود می آورد تا از تجاربیات نهایت استفاده را ببرید.

خسارتگیر سعی می کند نکاتی را در این جا مطرح کند که نه تنها در صرفه جویی هزینه سفر به شما کمک می کند بلکه در تصمیم گیری هوشمندانه در طول سفر هم به شما کمک می کند تا سفر بهتری داشته باشید.

  • در اروپا چه باید کرد ( چه جاهایی را باید دید؟ چه فعالیت هایی باید کرد؟)

چنانچه قصد سفر به اروپا را دارید مطمئنا، به یکی از پاییتخت های زیبا اروپا سفر خواهید کرد زیرا معمولا پاییتخت ها هم فرودگاههای بهتر و بزرگتری دارند و هم معمولا پاییتخت ها، بیشتر گردشگر را از سرتاسر جهان جذب می کنند.برای مثال شهرهایی چون پاریس، رم، لندن، آمستردام یا مادرید همیشه در بین گردشگران  پر طرفدارتر بوده است.

معمولا در کتابها از پارس به عنوان رمانتیک ترین شهر جهان، شهر نور، مد، علم و پادشا لوئیز چهاردهم و … صحبت می شود. همه کشورهای اروپایی نقاط قوت و ضعف خود را دارند اما هیچ قاره ای در چنین مسافت کوتاه نتوانسته چنین ثروتی از فرهنگ و دیدنی هایی جذاب و متنوع را برای مسافران ارائه دهد.

 سخنگوی TripAdvisor ، لوک فردبرگ در بیانیه ای گفت:

فراتر از جاذبه های گردشگری آشکار این شهرها، هر کدام دارای فضای متفاوت وسبکی خاص هستند باید گفت که این محبوبیت دوطرفه دارد بعضی از شهرها که بین گردشگران خیلی مشهور هستند، از جمله لندن و پاریس بسیار محبوب که در سال 2018 لندن 20 میلیون و پاریس 1/16میلیون بازدیدکننده را دریافت کردند.

در شهرهایی مثل پاریس که جزء یکی از بهترین و قدیمی ترین شهرهای قاره اروپا است تصاویر همیشه زرق و برق ویژه ای دارند، به همراه چند اثر بنای تاریخی مانند برج ایفل، موزه لوور و کلیسای نوتردام، هیچ کدام از تصاویر بی خانمانها، فقر و گدایانی را نشان نمی دهد حتی غذا در پاریس بسیاری از مسافران را ناامید کرده مخصوصا در مناطق پر طرفدار گردشگری.

 گری می گوید” بعنوان یک زن که اغلب تنها سفر می کند معمولا در پاریس احساس عدم امنیت می کند.”

شهرهای بزرگ اروپا برای تمام چیزهایی که ارائه می دهند ارزش زیادی قائل هستند اما آیا این تنها دلیلی است که همیشه مقصد گردشگران هستند ما در اینجا به شما می گوییم عاشق شهرهای کمتر شناخته شده اروپا شوید.شما پاداش خواهید گرفت به دلیل اینکه جرات کنید به مسیرهای جدید و کمتر شناخته شده در اروپا بروید.

ماریا سفر به  Travelling Buzzرا توصیه می کند و می گوید بهتر است سعی کنید برای گردشگری مقاصد جدید و متفاوتی را انتخاب کنید برخی از شهرهای کوچک که در سایه یک شهر بزرگ قرار دارد واقعا ارزش سفر دارند، ماریا عاشق شهر زیبای Mijas در جنوب اسپانیا است که غالبا برای مکانهای شناخته شده تری مانند Sevilla و  Granadaمورد غفلت مسافران قرار می گیرد.

نکته ای که باید در نظر داشته باشیم این است که جو و فضای کلی در اکثر شهرهای پاییتخت بسیار متفاوت از سایر کشورهاست اگر بخواهید با فرهنگ یک کشور بیشتر آشنا شوید و در جریان جزئیات فرهنگ یک کشور قرار بگیرید بهتر است به مکانهای کمتر شناخته شده سفر کنید.

اگر قصد سفر به بلژیک را دارید احتمالا بروکسل اولین انتخاب شما خواهد بود اما بدون شک بروژ (Bruges  ) زیبا بدون شک شما راجذب خواهد کرد خسارتگیر، بازدید از میراث فرهنگی ونیز شمالی، که در یونسکو هم ثبت شده است را به شما توصیه می کند .

این قانون در مقیاس کشور نیز اعمال می شود: فرانسه، اسپانیا، ایتالیا از پر بازدیدترین کشورهای اروپایی هستند در سال گذشته به ترتیب 2/82، 5/76، 5/52 میلیون گردشگر بین المللی را به خود اختصاص دادند.

اما کشورهای کوچکتر، کمتر درباره کشور خود صحبت کردند ولی در آن کشورها چیزهای زیادی برای ارائه دارند به عنوان مثال سواحل کرواسی یک مقصد بسیار جذابی برای گردشگران تابستانی خواهد بود؛ بلغارستان با دارا بودن استراحتگاههای تفریحی وساحلی می تواند برای مسافرای که تصمیم دارند کمی اقتصادی تر و با هزینه های کمتری سفر کنند مقصد بسیار خوبی باشد به طور کلی  همیشه اروپای مرکزی و شرقی مورد علاقه اکثر مسافران بوده است.

مسافرت در اروپا با هواپیما:

برای رفتن از یک کشور به کشور دیگر در اروپا، مسلما اولین انتخاب مسافران، هواپیما خواهد بود. با هواپیما می شود با هزینه کم سفر کرد هزینه خطوط هوایی که پروازها را در کل منطقه انجام می دهد مانند رایان ایر Ryanair ، ویزایر Wizz Air و ایزی جت easyJet قیمتها مناسب و بسیار رقابتی دارند.به عنوان مثال : قیمت پرواز از آلمان به پاریس حدود 25 یورو است اگر کمتر نباشد!

اگر وقت شما گرانبهاست، سفر با هواپیما گزینه خوبی است مخصوصا زمانی که شما تصمیم سفر به کشوری دارید که همسایه کشور شما نیست مانند سفر از ایران به فرانسه

ترافیک هوایی در کشورهای اروپایی دائما در حال افزایش است بنابراین به همان نسبت احتمال به تاخیر افتادن پروازها و یا لغو شدن آنها هم افزایش میابد که شما اصلا نگران نباشید شرکت خسارتگیر همواره حامی مسافران خواهد بود و براساس قوانین اتحادیه اروپا از همه مسافران، جهت دریافت حقوقشان حمایت می کند چنانچه شما در پروازتان دچار تاخیرهای طولانی شدید و یا پروازتان کنسل شد با همکاران خسارتگیر تماس بگیرید تا شما را جهت دریافت حقوقتان راهنمایی کنند.

-بسته به طول مدت پرواز، در صورت رسیدن به مقصد نهایی تاخیر بیشتر از سه ساعت داشتید می توانید تا 600 یور جهت جبران خسارت، غرامت در یافت کنید.

آیا پرواز شما در سه سال گذشته به تعویق افتاده ویا کنسل شده است؟

شما می توانید با مراجعه به وب سایت خسارتگیر در کمتر از سه دقیقه مشکل پروازی خود را با ربات خسارتگیر مطرح کنید تا به شما بگوید مشکل پروازی شما شامل جبران خسارت و دریافت غرامت نقدی می شود یا خیر!

 مشاوران خسارتگیر به صورت رایگان پیگیر کارشما می شوند تا به حقوق خود دست پیدا کنید و دستمزد خود را در پایان کار و پس از دریافت غرامت نقدی از شرکت هواپیمایی است دریافت خواهند کرد.

 

 

سفر با قطار به اروپا:

چنانچه شما در سفر با کمبود وقت مواجه نیستید می توانید با قطار سفر کنید و از سفر خود لذت ببرید.

مگی و مایکل از اولین طرفداران سفر آهسته در جهان بودند بنابراین آنها سفرهای زمینی را ترجیح می دهند، مخصوصا در اروپای غربی، قطار جایگزین فوق العاده ای برای هواپیما است بعص از قطارها کلاسهای مختلفی ارائه می دهند فرست کلاس و اکونومی که ارزانتر است و دارای دو انتخاب قطار سریع السیر و یا آهسته ترخواهد بود به عنوان مثال در فرانسه TGV سریعترین قطار وگرانترین است، در حالی که  RER معمولا کندتر و ارزانتراست.  معمولا بلیط قطار برای کودکان و افراد مسن قیمت ویژه ای دارد.اگر قصد سفر به چندین کشور را دارید قطار می تواند انتخاب خوبی باشد و از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه خواهد بود. البته در مناطق بالکان و بالتیک گزینه قطار کمتر است بنابراین در این مناطق برای سفر زمینی می توانید از اتوبوس استفاده کنید.

سفر با اتوبوس در اروپا:

با توجه به اینکه قاره اروپا خیلی بزرگ نیست، گزینه مسافرت با اتوبوس می تواند گزینه مناسبی باشد. بخصوص اینکه در این مسیرها سفر با اتوبوس بسیارسریعتر و راحت تر از قطار می تواند باشد. اگر شما به دنبال راهی برای سفر کم هزینه تر و اقتصادی هستید در اروپای غربی اتوبوس می تواند راه حل مناسبی باشد شرکتهایی مانند Eurolines ویا FlixBus  تعداد زیادی برنامه های سفر در اروپا دارند به هزینه هایی بسیار پایین برای نمونه بلیط اتوبوس برلین – پاریس 50% کمتر از بلیط قطار است. در داخل کشور هم اتوبوس می تواند انتخاب خوبی باشد.

راههای دیگر برای گردش  در اروپا:

اگر برنامه سفر شما شامل عبور از دریا است، کشتی ها هم گزینه مناسبی می توانند باشند که کمتر افراد در هنگام برنامه ریزی سفر به آن فکر می کنند Rome2Rio ابزاری عالی برای برنامه ریزی سفر است که به مسافران برای رسیدن به مقصد راههای هوایی، جاده و دریا را پیشنهاد می کند.

بهترین زمان برای بازید از اروپا چه زمانی است؟

بسته به اینکه از کدام کشور در حال برنامه ریزی برای سفر به اروپا هستید و نوع فعالیتی که می خواهید انجام دهید، بهترین زمان برای سفر به اروپا متفاوت است.

نکته مهم این است که برای سفر به قاره اروپا همیشه زمان خوبی است.

اما بهترین زمان برای ساحل اروپا از ماه جون تا سپتامبراست زودتر ویا دیرتر از این ماهها آب ممکن است سرد باشد. اگر از ایران در حال برنامه ریزی برای سفر به اروپا هستید در تابستان بسیار مناسب خواهد بود البته بستکی به هدف شما هم دارد مثلا اگر اهل اسکی هستید تابستان زمان مناسب نخواهد بود.

بهترین کشورهای اروپایی برای رفتن به ساحل، اسپانیا، فرانسه، پرتغال، ایتالیا و یونان است.در اروپا شما می توانید شنا کردن را بین دریا و اقیانوس انتخاب کنید که البته ما به شما می گوییم که انتخاب اقیانوس بهتر است. کشورهای پرتغال، اسپانیا و جنوب غربی فرانسه مناطق ویژه ای برای گشت وگذار دارد .

بهترین زمان برای اسکی در اروپا چیست؟

از پایان ماه نوامبر تا اواسط آوریلزمان مناسبی برای اسکی در اروپا می باشد، البته استراحتگاههای اختصاص داده شده به ورزش های زمستانی فصل اوج خود را در ماه های دسامبر و فوریه تجربه می کنند و اگر از شلوغی خوشتان نمی آید می توانید اواسط ژانویه یا مارس به آنجا بروید.

درست است که ورزشهای زمستانی معمولا گران است ولی مسافرانی که می خواهند به صورت اقتصادی و با هزینه کم سفر کنند لازم نیست این ورزشها را کاملا حذف کنند چرا که، در فصلهای خارج از اوج، امکانات استفاده از این ورزشها بسیار مقرون به صرفه تر می شود.

مقاصد محبوب برای اسکی شامل کوههای آلپ و پیرینه در فرانسه، ایتالیا، سوئیس و اتریش است.

بهترین زمان برای بازدید از اروپا با آب وهوای مناسب چیست؟

قاره اروپا از اواسط آوریل تا پایان ماه سپتامبر از هوای مطبوعی برخوردار است، کمترین دما در تابستان ، ماه جولای و آگوست است. در حالی که ممکن است در همین زمان در کشورهای مدیترانه هوا خیلی گرم باشد. در اروپای شمالی، ماههای جولای و آگوست نه تنها گرمترین ماه هستند بلکه روزها هم در این ماهها  طولانی است.

برای کشف زیبایی های ایسلند، سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک سفر در تابستان را در نظر بگیرید.

اسکان در اروپا: کجا بمانیم؟

امکان اقامت در اروپا بسیار متنوع است از خوابگاههای ارزان گرفته تا هتل های مجلل که نوع انتخاب شما بستگی به عوامل مختلفی دارد: بودجه شما ، نیازهای راحتی شما و اینکه با چه کسی به سفر می کنید.

هتلهای اروپا:

هتلها در اروپا معمولا خدمات خوبی ارائه می دهند و بسیار مناسب هستند. رزرو هتل در اروپا به صورت آنلاین بسیار آسان وسریع است booking.com فیلترهایی دارد که افراد می توانند با توجه به بودجه خود از امکانات بهتری استفاده نمایند.برخی از هتل ها حمل ونقل به فرودگاه یا ایستگاه قطار را رایگان انجام می دهند.

کمپینگ در اروپا:

قوانین کمپینگ در اروپا از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. کمپینگ یک راه حل عالی برای صرفه جویی در هزینه سفر است برای سفر به مقاصد پر هزینه مانند ایسلند

کمپینگ بیشتر در کشورهای مدیترانه ای رواج دارد که مسافران تمایل دارند در ساحل بخوابند.

تعداد زیادی اردوگاه وجود دارد که دارای امکانات مناسبی، مانند توالت و دوش هستند.

از دیدگاه محیط زیست کمپینگ یکی از بهترین گزینه ها است0 بیش از 10،000 اردوگاه آماده پذیرایی از مسافران در اروپا وجود دارد.

غذا: چه چیزهایی در هنگام بازدید از اروپا باید بخوریم؟

معمولا مزه کردن غذای محلی یکی از بهترین راهها برای تجربه یک فرهنگ جدید است البته در اینجا منظور فقط خوردن غذا نیست بلکه آشنایی با چگونگی تهیه کردن آن هم مد نظر است و اینکه غذا تهیه شده را اهالی آن مناطق چگونه می خورند، مکانهایی که برای غذا خوردن در نظر می گیرند و….. توجه به تمامی این نکات می توند در مورد فرهنگ چیزهای زیادی را برای ما تعریف کند.در هر صورت شما باید به جای خوردن تنها چیزهایی که به آن عادت کرده اید حتما در طول سفر مقداری غذای اروپایی را امتحان کنید.

چه چیزهایی در اروپای غربی بخوریم؟

سفر به انگلیس بدون امتحان کردن یک صبحانه انگلیسی کامل نخواهد بود درست است که منطقه به دلیل غذاهای خوشمزه معروف نیست اما این به آن معنا نیست که شما نباید سعی کنید به غذاهای اسکاتلندی یا خورش ایرلندی استفاده کنید.

غذاهای فرانسوی در سراسر جهان مشهور است و اغلب به عنوان غذای لوکس شناخته می شود اما بسیار از غذاهای محلی کاملا مقرون به صرفه و به همان اندازه خوشمزه هستند واقعا برای امتحان کردن یک گوشت خوشمزه نیازی به رفتن به یک رستوران پنج ستاره نیست.هر منطقه پنیر محلی خود را دارد در فرانسه بیش از 350 نوع پنیر وجود دارد.

هلند به خاطر پنیر خود نیز مشهور است آنها انواع مختلفی از گودا را دارند.

اگر تصمیم دارید به بلژیک سفر کنید، سیب زمینی سرخ کرده و وافل ها را نیز امتحان کنید.

چه چیزهایی را در اروپای شرقی بخوریم؟

اولین ارتباط شما با اروپای شرقی ممکن است ودکا باشد اما مطمئن باشید غذاهای بسیار خوشمزه ای در این منطقه وجود دارد. Banitsa یک شیرینی خوشمزه بلغاری است که در فر پخته می شود و پر از پنیر است، این کشور دارای سس های خوشمزه ای است که از فلفل قرمز و گوجه فرنگی تهیه شده است. همچنین دارای چندین نوع سوپ سنتی به نام خرچنک روسی هستند، شما نمی توانید این منطقه را بدون تست کردن انواع گوشت کبابی و کالباس ترک کنید، در این مناطق اروپای شرقی در تابستان معمولا بر روی میز غذاها سالاد دیده می شود که از گوجه، خیار،  پنیر سفید و زیتون تهیه شده است .

چه چیزهایی در اروپای شمالی بخوریم؟

در این منطقه غذاهای خوشمزه ای به خصوص در بخش شیرینی و ماهی وجود دارد.

سوئد و فنلاند از ماهی قزل آلا در غذاهای سنتی خود استفاده می کنند، در فنلاند سوپ ماهی قزل آلا زیاد طبخ می کنند.

در دانمارک دسر و پنکیک خوشمزه ای یافت خواهد شد  دسرهای سنتی زیادی در نروژ وجود دارد و در کریسمس بر روی اکثر میزهای نروژی پیدا خواهید کرد.

چه چیزهایی در اروپای جنوبی بخوریم؟

ایتالیا بهترین غذاهای دنیا را دارند. آیا کسی هست که پیتزا و پاستا دوست نداشته باشد اما غذاهای این کشور به مراتب غنی تر و متنوع تر از این دو نوع غذا است ایتالیا جایی است که پنیرهای خوشمزه و راویولی کدو تنبل، تولید می کند، در بخش جنوب شرقی فرانسه و شهر مارسی غذاهای دریایی بی نظیری دارد، در یونان هم تنوع وسیعی از غذاهای دریایی وجود دارد بخصوص در فصل تابستان، اسپانیا هم دارای تاپاسهای خوشمزه ای است در اینجا شما را با پنج دستور تهیه تاپاس آشنا می کنیم که بتوانی در منزل به راحتی تهیه کنید. اگر به این منطقه سفر کردید پاستیل پرتغالی و ژلاتوی ایتالیایی فراموش نشود.

چه چیزهایی در اروپای مرکزی بخوریم؟

پنیر سوییس فوق العاده است و شما را مجذوب خود می کند، ما به شما توصیه می کنیم در سفر به سوئیس فوندو را فراموش نکنید. غذاهای گوشتی در اروپای مرکزی بسیار پرطرفدار است، از سوسیس در آلمان گرفته تا شنیسل گوشت در اتریش و….

وین پاییتخت اتریش، پیشنهاد خوبی در مورد اروپای مرکزی ارائه کرده است. این منطقه از نظر شیرینی بی نظیر است، نخودچی پنککی که با مربا و میوه پر شده است. اسلوونیا هم شیرینی مشابه با پنیر ومربا دارد.

زبان در اروپا:

اروپا یک کشور غنی از نظر فرهنگ است، اتحادیه اروپا به تنهایی 24 زبان رسمی دارد، اسلاویایی، بالتیک، فرانسه، ایتالیایی، هلنی، آلمانی و… اما اگر شما به زبان انگلیسی آشنا باشید در سفر به اروپا با مشکلی برنمی خورید زیرا تمام مردم حتی کودکان و کارگران به انگلیسی آشنایی دارند با این حال ما به شما توصیه می کنیم که حداقل اصول زبان کشوری که تصمیم سفر به آنجا را دارید یاد بگیرید، یادگیری زبان یک کشور راهی برای درک بهتر فرهنگ آن نیز است.

شما با صحبت کردن به زبان انگلیسی خوب و آشنایی با چند کلمه ی محلی محبوب مانند اسپانیایی، آلمانی و یا روسی سفر آسانتری را خواهید داشت.

اینترنت و موبایل در اروپا:

دسترسی به اینترنت در اروپا بسیار راحت است زیرا بسیاری از شهرهای اروپایی دارای وای فای عمومی هستند همچنین در همه کافه ها، هتلها و خوابگاهها هم امکان دسترسی به اینترنت وجود دارد، چنانچه به یک اینترنت از طریق تلفن همراه نیاز دارید به شما توصیه می کنیم یک سیم کارت محلی در اروپا خریداری کنید.

ویزا و مجوز در اروپا:

دریافت ویزای اقامت طولانی در اروپا برای بازدید از یک کشور اتحادیه اروپا بیش از 90 روز، ویزای طولانی مدت لازم است.

برای درخواست ویزای بلند مدت، اکثر کشورها به مدارک زیر نیاز دارید:

  • گذرنامه
  • اسنادی که هدف از اقامت در نظر گرفته شده را اثبات کند. مانند قرارداد کار، ثبت نام در مدرسه و…
  • اسناد و منابع مالی
  • بیمه نامه
  • گواهی پزشکی
  • سوابق پلیسی

حتما لیست کامل از مدارک در وب سایت کشوری که قصد سفر به آن دارید وجود دارد.

چنانچه شما یک ویزا از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا دریافت کنید آزادانه می توانید در آن مدتی که ویزای شما مهلت دارد به منطقه اروپا سفر کنید البته به این نکته توجه داشته باشید که، ورود شما باید به همان کشوری باشد که ویزای شما را صادر کرده است و کشورهای بلغارستان ، رومانی، کرواسی، قبرس، ایرلند و انگلیس در منطقه شینگن قرار ندارد.

توجه داشته باشید اگر شروع سفر شما به مقصدی باشد که آن کشور ویزای شما را صادر نکرده است در فرودگاه به راحتی می توانند مانع از سوار شدن شما به پرواز بشوند و در این حالت متاسفانه خسارتگیر نمی توانند به شما کمک کند اما اگر برای ممانعت از سوار شدن شما به هواپیما دلیل منطقی و قانع کننده نداشته باشند و ممانعت از سوار شدن شما به پرواز بعلت فروش بلیط بیشتر از تعداد صندلی ها باشد حتما با مشاوران خسارتگیر تماس بگیرید تا شما را جهت دریافت غرامت نقدی راهنمایی کنند.

اجازه کار:

اگر هدف شما از سفر به اروپا شرکت در فعالیتی که توسط موسسه در منطقه شنگن مقرر شده است که برای این کار شما باید ویزای شغلی اقدام کنید. مدارک لازم جهت دریافت ویزای شغلی عبارت است از:

  • یک قطعه عکس با مشخصات عکس پاسپورت
  • پاسپورت شما حداقل دو صفحه خالی داشته باشد
  • کپی رزرو پرواز
  • بیمه مسافرتی
  • فرم درخواست ویزا
  • مدارک مالی و اقامتی
  • مدارک شغلی و قرارداد استخدام

بهداشت در اروپا:

آیا برای رفتن به اروپا واکسن لازم است؟

کشورهای اروپایی بیماری عفونی کمی دارند و در بیشتر کشورهای اروپایی مراقبت پزشکی با کیفیت بالایی ارائه می شود. در واقع این همان چیزی است که شما از اروپای غربی و شمالی به ویژه انگلیس، فرانسه، آلمان، کشورهای اسکاندیناوی انتظار دارید البته بهداشت در اروپای شرقی هم بسیار قوی است و مسافرانی که از اروپا دیدن می کنند می توانند از سیستم مراقبتهای بهداشت جهانی استفاده کنند این به آن معناست که وقتی در سفر بیمار و یا مجروح می شوید، حتی به عنوان یک فرد خارجی به معالجه دسترسی دارید. برای مشکلات کوچک فقط کافیست به داروخانه مراجعه کنید، داروخانه در بیشتر شهرها و پاییتخت به صورت 24 ساعته باز هستند.

در هر صورت اگر خدایی نکرده در سفر دچار بیماری شدید و مجبور شدید به کلینیک و یا بیمارستان مراجعه کنید تمام مدارک و نسخه خود را نگهداری کنید زیرا احتمالا شما می توانید با آن مدارک مقداری از هزینه را از بیمه دریافت .

اگر شما به حقوق خود آشنا باشید تمام شرایط را می توانید تحت کنترل قرار دهید بنابراین اگر شما در سه سال گذشته سفری داشته اید که پرواز شما کنسل و یا لغو شده است و یا اینکه پرواز شما دچار تاخیر بیش از سه ساعت شده است مسلما این مشکلات به شما خسارت های زیادی وارد کرده است، مشاوران خسارتگیر همواره آماده پاسخگویی به شما هستند خسارت وارد شده به  شما جبران شود.

اخبار

آنچه برای سفر به اروپا باید بدانیدبهترین زمان برای سفر به اروپابهترین زمان سفر به اروپاراهنمای سفر به اروپاسفر 100 یورویی به اروپاسفر به فرانسه بدون تورسفرنامه اروپا شروع سفر با ماشین شخصی به اروپا-قسمت دومفیلم سفر به اروپاهزینه سفر به اروپا با ماشین شخصیهزینه سفر به اروپا چقدر است

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *