لغو-پرواز-در-زمان-اعتصاب

لغو-پرواز-در-زمان-اعتصاب


حقوق مسافر، در زماني كه تاخير و يا لغو پرواز به دليل اعتصاب باشد چيست؟

خسارتگير، تصميم دارد در اين متن به سوالات متعدد مسافران در مورد مشكلات پروازي كه در زمان اعتصاب بوجود مي آيد, پاسخ دهد.
در مواقعی كه , پروازي با تاخير انجام مي شود و يا پرواز لغو مي شود . شركت هواپيمايي، علت اين تاخير پرواز و يا كنسلي پرواز را اعتصاب اعلام كند، حقوق مسافر چيست؟
اگر اعتصاب، باعث به تاخير افتادن و يا لغو پرواز شما شود. شركت هواپيمايي موظف است خسارتهايي كه به شما وارد شده است را جبران كند ولي اينكه خسارت وارد شده به شما را به چه صورت جبران كند، بستگي به شرايط اعتصاب دارد.
وظايف شركت هواپيمايي و حقوق مسافردر شرايط مختلف را مورد بررسي قرار مي دهيم:
– تاخير پرواز
– لغو پرواز
– اعتصاب و حقوق مسافر
– تاخير در اثر پيامدهاي اعتصاب

حقوق مسافر در زمان اعتصابات

حقوق مسافر در زمان اعتصابات

آبا در شرايط اعتصاب، شركت هواپيمايي موظف است خسارت وارد شده به مسافران را جبران كند؟
چنانچه شركت هواپيمايي به دليل اعتصاب، پروازهاي خود را لغو كرده است و يا پروازهايش را با تاخيرهاي طولاني انجام دهد ، در چنين شرايطي، قانون براي شركت هواپيمايي وظايفي را تعريف كرده است كه خوب است شما هم با اين وظايف آشنا شويد:
در چنين موقعيتهايي شركت هواپيمايي موظف است در صورت لزوم مواد غذايي، نوشيدني و اقامت شبانه در هتل را براي شما مهيا كند و با توجه به شرايط، پرواز جايگزيني به شما بدهد تا شما را به مقصدتان برسيد.
بستگي به طول پرواز و مدت زمان تاخير، ميزان خسارت شما متفاوت خواهد بود. همچنين بسته به شرايط اعتصاب، حقوق مسافران در قانون متفاوت تعريف شده است.

مثلا اينكه آيا اين اعتصاب در كنترل شركت هواپيمايي است و يا از كنترل شركت هواپيمايي خارج است.
چنانچه شركت هواپيمايي كمتر از 14 روز از تاريخ پرواز، تاخير پرواز و يا لغو شدن پرواز را اطلاع دهد، مي توان از شركت هواپيمايي شكايت كرد و جهت دريافت غرامت براي جبران خسارتهاي وارد شده ادعا كرد.

تاخیر پرواز

تاخیر پرواز

– تاخير پرواز

طبق قوانين، در شرايط تاخير پرواز، حقوق مسافر، بستگي به مدت تاخير پرواز و طول يا فاصله پرواز دارد.
در هر صورت شركت هواپيمايي در شرايط تاخير پرواز موظف است اقدامات زير را براي مسافران مهيا كند:
1) دو تماس تلفني رايگان،ايميل و ….
2) وعده هاي غذايي رايگان متناسب با زمان تاخير پرواز
3) با توجه به زمان تاخير پرواز، امكان اقامت رايگان در هتل و نقل و انتقال مسافر به هتل
در چه شرايطي مسافرواجد شرايط استفاده از سه حقوقي كه مطرح كرديم خواهد بود؟
اگر پرواز شما تاخير داشت، مي توانيد به سادگي و بدون پرداخت هزينه به سايت خسارتگير مراجعه كنيد و كارشناسان خسارتگير را در جريان مشكلتان قرار دهيد تا آنها شما را راهنمايي كنند و به شما بگويند در چنين شرايطي بايد چه كارهايي انجام دهيد.
چنانچه در سه سال گذشته دچار تاخير پرواز شده ايد، پرونده شما همچنان قابل پيگيري است. بنابراين وقت را تلف نكنيد و همين الان با كارشناسان خسارتگير تماس بگيريد.
راههاي ارتباط با مشاوران خسارتگير:
پر كردن فرمهايي كه در سايت خسارتگيربه تفكيك نوع مختلفي از مشكلات پروازي وجود دارد.
ارسال ايميل به آدرس ايميل Info@khesaratgir.com
اگر در داخل ايران هستيد مي توانيد با تلفن ثابت خسارتگير تماس بگيريد 88714905-021
امكان ارتباط از طريق واتس آپ با شماره 09388597551 وجود دارد.
– لغو پرواز
چنانچه شما از حقوقتان در شرايطي كه پروازتان لغو و يا بليت شما كنسل شود، اطلاع نداريد، مي توانيد موارد زير را مطالعه نماييد:
1) پرواز جايگزين: شركت هواپيمايي بر اساس قوانين حقوق مسافر، موظف است، مسافر را با پرواز جايگزين به مقصد مورد نظرش برساند و خدماتي با توجه به شرايط پيش آمده در اختيار مسافر قرار دهد:
– دو تماس تلفني رايگان و ايميل جهت اطلاع به خانواده،هماهنگي كارهايي برنامه سفر كه الان تغيير كرده، اداره و محل كار و…..
– وعده هاي غذايي رايگان كه بستگي به زمان انتظار براي پرواز جايگزين دارد.
– در صورت نياز به اقامت شبانه، امكان اقامت رايگان در هتل و نقل و انتقال به هتل بر عهده شركت هواپيمايي است.
2) اگر پرواز شما لغو نشده است، ولي تاخير بيش از 5 ساعت دارد مي توانيد خودتان پروازتان را كنسل كنيد و حداكثر طي 7 روز هزينه كامل بليط را دريافت نماييد.
اما به اين نكته توجه داشته باشد: در صورتي كه شما خودتان پروازتان را لغو كنيد، فقط مي توانيد مبلغ بليطتان را دريافت كنيد و شركت هواپيمايي ديگر در قبال هزينه هايي كه به شما وارد شده است، ديگر هيچ مسئوليتي ندارد.
پيشنهاد خسارتگير براي مسافران:
در صورت امكان، پرواز خود را لغو نكنيد تا حقوقتان را از دست ندهيد و در اولين فرصت با كارشناسان با تجربه خسارتگير تماس بگيريد. تا آنها بتوانند نسبت به شرايط بوجود آمده براي شما، راهنماييتان كنند.

اعتصاب پرواز و حقوق مسافر

اگر شركت هواپيمايي كمتر از 14 روز از تاريخ پرواز بخواد پروازش را لغو كند و كمتر از 14 روز مسافر را از كنسلي پرواز مطلع كند، مسافر مي تواند بر اساس قوانين اتحاديه اروپا جهت دريافت حقوق خود ادعا كند و غرامت نقدي دريافت نمايد.
اما اگر شركت هواپيمايي دو هفته قبل از پرواز، لغو شدن پرواز و يا كنسلي بليط را به مسافران اعلام كند، مسافر فقط مي تواند مبلغ بليط را دريافت كند و شامل دريافت غرامت نخواهد شد.

حقوق مسافر در زمان لغو پرواز

حقوق مسافر در زمان لغو پرواز

آيا اعتصاب يك شرايط خارق العاده است ؟

معمولا در شرايط اعتصاب، شركت هواپيمايي موظف به پرداخت غرامت نخواهد بود. زيرا اعتصابها معمولا بعنوان شرايط فوق العاده در نظر گرفته مي شوند و از كنترل شركت هواپيمايي خارج است و شركت هواپيمايي ناگزير به لغو پرواز و يا به تاخير انداختن زمان پرواز مي شود.
اما هنگامي كه يك پرواز به دليل اعتصاب توسط كارمندان خود شركت هواپيمايي، به تاخير بيافتد و يا لغو شود، شركت هواپيمايي ملزم به پرداخت غرامت به مسافران خواهد بود.اين اصل توسط قضات اروپايي تاييد شده است و از نظر قانوني رعايت آن در سراسر اروپايي و انگليس الزامي است.
اگر پروازتان در سه سال گذشته لغو شده و يا با تاخير انجام شده است ما مي توانيم جهت دريافت غرامت از شركت هواپيمايي بصورت رايگان به شما كمك كنيم.

تاخير در اثر پيامدهاي اعتصاب

تاخیر در پرواز به خاطر اعتصاب

تاخیر در پرواز به خاطر اعتصاب

به عنوان مثال چنانچه در يك روز خاص اعتصابي وجود داشته باشد و شركت هواپيمايي مجبور شود پرواز خود را با تاخير انجام دهد و يا لغو كند و مانع از سوار شدن مسافران به هواپيما شود. چون شرايط خاص است و تحت كنترل شركت هواپيمايي نبوده است، بنابراين شامل جبران خسارت نمي شود. اما اگر شركت هواپيمايي روزهاي بعد كه اعتصاب تمام شده است و همه چيز به شرايط عادي بازگشته است، بخواهد همچنان، با اعلام شرايط خاص و اعتصاب روز گذشته، پروازهاي خود را لغو كند و يا حتي با تاخير پروازهايش را انجام دهد، شركت هواپيمايي موظف است، براساس حكم دادگستري اروپا كه در اكتبر 2012 تاييد شده است به مسافران غرامت نقدي پرداخت كند و خسارت وارد شده به مسافر را جبران نمايد.
چنانچه شما هم در پرواهاي خود در سه سال گذشته چنين مشكلاتي را تجربه كرده ايد، مي توانيد:
براي اطمينان از اينكه مشكلات پروازي شما شامل دريافت غرامت مي شود ياخير؟ و آگاهي از مبلغي كه به شما تعلق مي گيرد، جهت جبران خسارت با كارشناسان خسارتگير در تماس باشيد.

حقوق مسافرانمنشور حقوق مسافر

اگر از پرواز جا ماندیم چه کنیمپرواز جایگزین چیست؟تاخیر پروازتاخیر پرواز هاجا ماندن از پروازحقوق مسافرحقوق مسافرانخسارت لغو پروازدیر رسیدن به پروازلغو پروازلغو پرواز برای اعتصاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *