ممنوعیت حضور کودکان در پرواز

حقوق کودک در پرواز


 آیا کودکان باید از شرکتها هواپیمایی حذف شوند؟

-کودکان و نوزادان میتوانند  با حقوق برابر مانند سایر مسافران بزرگسال  در پرواز شرکت کنند.

-شرکت خسارتگیر حامی کودکان در پرواز خواهد بود همانگونه که از بزرگسالان در پرواز حمایت می کند، ما معتقدیم برای تک تک انسان ها با هر سن و با هرنژاد و هویت انسانی دسترسی به حقوق هوایی یکسان است .

بحث در مورد ممنوعیت حضور کودکان و نوزادان موضوعی است که مدتی در روزنامه ها، رسانه ها و انجمنها مطرح شده است و در برنامه تلوزیونی ایالات متحده و تلوزیون انگلیستان ایده ای مطرح شده در مورد پرواز بدون کودک که برای سایر مسافرین راحتی فراهم شود.

گزارشی هم وجود دارد که شرکت هواپیمایی جت استار یک خانواده را به علت داشتن کودک نوپا که باعث ناراحتی ونارضایتی سایر مسافران شده بود از پرواز برگشت ممنوع کرد. این در حالی است که هواپیمایی بیریتیش ایرویز و ویریجین آتلانتیک به طور واضح و روشن در مطبوعات مختلف اطلاع رسانی کردند که با خوشحالی از خانواده هایی که دارای کودک ونوزاد هستند حمایت می کند و با علاقه

آماده خدمت رسانی به این مسافران هستند.

در یک نظر سنجی که انجام شد در بین عموم مردم نشان داد که 70% مسافران حامی محدودیت کودکان در پرواز هستند و 35% از انها حاضر هستند برای سفر در یک پرواز بدون کودک هزینه اضافی پرداخت کنند

آیا شما از آن دسته از کسانی هستید که می گویند کودکان و نوزادان در پرواز نباید باشند؟

پرواز کودکان

پرواز کودکان

آنچه شما باید درباره حقوق کودک در پرواز بدانید:

پرواز با کودک آسان نیست ومعمولا برای والدین استرس زیادی دارد و اگر در شرایطی قرار بگیرید که پرواز شما لغو شود ویا تاخیر طولانی مدتی داشته باشد، شما مجبور می شوید مدت زیادی در فرودگاه منتظر پرواز بعدی بمانید- در شلوغی فرودگاه حرکت با کالسه، ساک، چمدان، کیسه پوشک از یک طرف و گریه کودک شما از طرف دیگر – در در چنین شرایطی پدرومادر تلاش می کنند کودکشان راحت باشد وآرامش داشته باشد این ها همه یک کابوس است.

-آگاهی والدین از حقوقشان در هنگام پرواز با کودکان  می تواند کمک کند تا کودکان خیلی ساده و راحت تر پرواز کنند مخصوصا در زمانهایی که پرواز دچار مشکلاتی بشود، آرامش آنها حفظ شود.

خسارتگیر با ایجاد تیم تخصصی برای والدین می تواند از حقوق نوزاد یا فرزند نوپایشان در پرواز در زمان بروز مشکلات هوایی یا پروازی (تاخیر پرواز-لغو یا کنسل پرواز-دیر رسیدن یا اسیب چمدان ها)حمایت کند.

تمام چیزهایی که راجع به پرواز کودکان باید بدانید

تمام چیزهایی که راجع به پرواز کودکان باید بدانید

1-سن مجاز برای پرواز نوزادان چه سنی است؟

سن مجاز پرواز بین خطوط هواپیمایی متفاوت است،خطوط هواپیمایی وجود دارد که اجازه می دهد نوزادان از سن 2روز پس از تولد پرواز کنند وشرکتها هواپیمایی هم وجود دارد که حداقل سن پرواز در

آنها 14 روز است.بعنوان مثال بعضی از ایرلاین های آمریکایی به کودکان 2سال به بالا در صورتی که دارای گواهینامه پزشکی باشند اجازه پرواز می دهند.

خطوط هواپیمایی رایان ایر، حداقل سن را 7 روز پس از تولد تعیین کرده است و کودکان کمتر از 7روز مجاز به پرواز با این شرکت هواپیمایی نخواهند بود.

-حتما قبل از خرید بلیط برای کودک خود، از قوانین شرکت هواپیمایی اطمینان حاصل نمایید.

اکثر خطوط هوایی نیاز به گذرنامه برای نوزاد را حتی در پروازهای داخلی اجباری می دانند.

2-شما در طول پرواز حق دارید کنار فرزندتان قرارگیرید!

شما ممکن است فکر کنید این کار استاندار است که کودکان در طول پرواز کنار والدینشان قرارگیرند اما در حال حاضر قانونی در اروپا تصویب نشده است، اگرچه در بیشتر موارد والدین بدون پرداخت هزینه اضافی در کنار فرزندشان قرار میگیرند.

اگر شما با یک نوزاد سفر می کنید و برای کودکتان صندلی رزرو نشده است معمولا به شما اجازه داده می شود که قبل از مسافران دیگر صندلی مناسب خود را انتخاب کنید با این حال ایرلاین های ارزان دارای سیاستهای متفاوتی هستند.

در انگلستان اداره هواپیمایی پیشنهاد می کند کودکان نباید بیش از یک صندلی از همراه بالغ خود فاصله داشته باشند.

در هنگام خرید بلیط هواپیمایی از خط مشی شرکت هواپیمایی در مورد صندلی برای کودک خود اطمینان حاصل کنید تا در طول سفر،شما وفرزندتان آرامش کامل داشته باشید.

طبق مجوز( FAF) از سال 2016 کودکان زیر 13 سال باید در پروازها کنار والدین خود قرارگیرد.

غدای کودک و شیر در پرواز

غدای کودک و شیر در پرواز

3-غذای کودک وشیر آنها از محدودیتهای مایع در پرواز معاف هستند.

در حالی که مایعات در خطوط هواپیمایی دارای محدودیت است اما این محدودیت در مورد شیر وغذای کودک اعمال نمی شود.اگر شما با کودک زیر دوسال سفر می کنید مجاز به آوردن غذای کودک شامل شیر، آب مقطر و آب میوه هستید.

4- شما می توانید در پرواز، صندلی خودرو و یا کالسکه برای کودک خود بیاورید.

شما میتوانید با خود کالسکه داخل کابین بیاورید که البته کالسکه را باید به خدمه پرواز بدهید تا ان را در جایی که از قبل آماده کرده اند قرار دهند تا در زمانی که به مقصد می رسید به شما تحویل دهند.

شما می توانید صندلی خودرو کودکتان را هم با خود به کابین هواپیما ببرید. در اینصورت کودک شما در طول پرواز بسیار راحت تر خواهد بود البته در این صورت شما باید یک صندلی کامل برای کودکتان خریداری کنید یعنی به جای هزینه کودک هزینه کامل را پرداخت کنید چون در این شرایط فرزند شما یک صندلی را اشغال می کند.

-برای جلوگیری از هر نوع سردرگمی و مشکل احتمالی، حتما با شرکت هواپیمایی همراه داشتن صندلی اتومبیل برای کودک را چک کنید.

5- در صورت بروز هر مشکلی(تاخیرو یا کنسل شدن پرواز) کودک شما همانند افراد بالغ شامل جبران خسارت می شود حتی اگر قیمت بلیط کودک 1% قیمت بلیط شما باشد.

توجه داشته باشید مبلغ جبران خسارت بستگی به مسافت پرواز، طول مدت پرواز، مدت تاخیر، علت کنسلی و عواملی از این دست نه به مبلغی که برای تهیه بلیط پرداخت کرده اید.

تنها یک مورد استثنا وجود داد آن هم در شرایطی هست که کودک شما به صورت رایگان پرواز کند، در این صورت به فرزندشما هیچ مبلغی برای جبران خسارت تعلق نمی گیرد.

هنگامی که در پرواز شما مشکلی بوجود می آید به غیر از اینکه میتوانید ادعای دریافت غرامت از شرکت هواپیمایی بکنید،ایرلاین وظایفی هم در این شرایط دارد :

-هواپیمایی موظف است غذا ونوشیدنی مناسب کودک وخانواده تان را در اختیارتان قرار دهد.

که در هنگام برروز مشکل ایرلاینها کپنی در اختیار مسافر قرار می دهند تا غذا ونوشیدنی مناسب خود وخانواده را تهیه نمایند.

-در صورتی که ساعت تاخیر ویا کنسلی شب بود شرکت هواپیمایی موظف است در یک هتل اقامت شما به حمل ونقل رایگان فراهم کند.

– این موضوع را در نظر داشته باشید که فرزندان شما هم جز مسافران هواپیما هستند و تمام حقوق مسافر بزرگسال را دارند و ما اینجا هستیم برای گوش دادن به سوالات شما وکمک به حل مشکلات پرواز.

بله تاخیر در پرواز بوجود می آید ولی به این معنی نیست که شما مجبور به قبول کردن آن هستید .

-پرواز با نوزاد وکودک آسان نیست ولی خسارتگیر شما را با حقوقتان آشنا می کنید تا سفری آسانتر و کم استرسی را تجربه کنید.

قانون پرواز کودکان با هواپیما

قانون پرواز کودکان با هواپیما

چناچه در سه سال گذشته پرواز شما تاخیر داشته ویا کنسل شده ویا به دلیل رزرو بلیط بیش از ظرفیت هواپیما، شما نتوانستید پرواز کنید می توانید با مشاوران تخصصی خسارتگیر تماس بگیرید و از ایرلاین شکایت کنید و برای جبران خسارت وارد شده تا سقف 600 یورو غرامت دریافت کنید.

 

0Shares

اخبار

ایرلاینبرترین ایرلاین های دنیابهترین ایرلاین هابهترین خطوط هواییپرواز کودکانخسارت از شرکت های هواپیماییخسارت گیرخسارتگیردریافت خسارتقوانین پروازلغوپرواز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *