هواپیما ها در دوران پساکرونا

وضعیت هواپیماها در دوران پساکرونا :

بحران ویروس کرونا موانع و فرصت هایی را برای کارآفرینان برای ارائه محصولات یا خدمات جدید ایجاد کرده است.

ماری فرولو ، صاحب یک برنامه آموزش تجارت آنلاین و نویسنده گفت: ” زمان بندی اغلب از کنترل ما خارج است ، اما توانایی ما در داشتن مهارت و نیرومند بودن و محوری بودن آن ضروری است.”

به همین علت طراحان هواپیما ها را هدف قرار داده و به دنبال طرحی برای ازسرگیری مجدد این صنعت هستند. در زیر دو ایده وضعیت هواپیماها در دوران پساکرونا آورده شده است.

ویرجین آمریكا

آرتور کریتبرگ ، پزشک و مخترع ، و پسرش الیوت، در سال 2013 ، پیش‌بینی کردند که شركتهای هواپیمایی مشتاق خرید محصولی هستند كه هواپیماها را ضد عفونی كند. پس از شیوع ویروس ایبولا در سال 2014 ، ویرجین آمریكا (كه در حال حاضر بخشی از هواپیمایی آلاسكا است) به آن‌‎ها اجازه دسترسی به هواپیماهای خود را داد تا آنها بتوانند دستگاهی اختراع کنند، که با استفاده از نور ماوراء بنفش میكروب‌ها را در كابین های هواپیما می‌كشد. آنها عقیده داشتند، خطوط هوایی نقش مستقیمی در شیوع بیماری در سراسر جهان دارند.

اما بازار آن زمان اشتیاقی به سرمایه‌گذاری نداشت و هیچ خط هوایی علاقه‌ای نشان نداد و آن‌ها توجه خود را به ضد عفونی بیمارستان‌ها معطوف كردند. شرکت‌های هواپیمایی دستگاه آنها را نادیده گرفته بودند ولی در چند ماه اخیر ورق برای این پدر و پسر برگشت. آقای کرایتبرگ گفت که تقریباً با تمامی هواپیمایی ‌های ایالات متحده در تماس است و فرودگاه سیاتل در Paine Field اکنون مشتری و سرمایه گذار این دستگاه است.

صنعت حمل و نقل هوایی با تأکید بر بهداشت، می تواند یک محیط چالش برانگیز برای ایده های جدید باشد.

نمایشگاه بین المللی هواپیما در هامبورگ

ابتدا برای اولین هفته آوریل برنامه ریزی شده بود  به دلیل همه گیری  ویروس کرونا لغو شد و این باعث شد طراحان این  صنعت، به فکر راه‌حلی برای کمک به مسافران باشند.

گروه  Aviointeriors SpA دو طرح منتشر کرده است که اولین مورد آن دارای یک صندلی میانی است که به عقب برگشته و با یک سپر پلاستیکی محصور شده است ، که باعث می شود تمام مسافران بتوانند فاصله‌ی اجتماعی را در پرواز رعایت کنند و همچنین سرنشینان صندلی میانه فضای بیشتری داشته باشند.

یک صندلی میانی است که به عقب برگشته

یک صندلی میانی است که به عقب برگشته

“…این یک صندلی دو سویه است، در حقیقت این ترتیب چیدمان اجازه می‌دهد تا هر سه مسافر با یک سپر ساخته شده از مواد شفاف، از یکدیگر جدا شوند و یک مانع محافظ برای همه ایجاد می‌کند. هر مسافر فضای خود را از دیگران جدا می‌کند ، حتی ارتباطی با افرادی که از راهرو عبور می‌کنند، ندارد. “

اگرچه طراحان این صندلی‌ها می گویند از آنها می‌توانند به عنوان صندلی های معمولی در کابین استفاده کنند ، پیکربندی رو به جلو و عقب این سؤال را ایجاد می کند که آیا این امر باعث افزایش مشکل سروی غذا در پرواز و همچنین تخلیه در مواقع اضطراری می‌شود؟

شاید فاصله‌گذاری بیشتر بین ردیف‌ها این مشکل را رفع کند، با توجه به اینکه خطوط هوایی امروزه در شرایطی که باید صندلی‌هایی میانی را خالی بگذارند پیشنهاد فاصله بین ردیف‌ها را راحت‌تر قبول می‌کنند.

طراحان گروه  Aviointeriors SpA، استفاده مجدد از صندلی‌های قدیمی هواپیما‌ را در ایده خود در نظر گرفته‌اند. آن‌ها سپری را ارائه می‌دهند که می‌تواند بر روی صندلی های معمولی نصب شود.

کیت "" Glassafe

کیت "" Glassafe

کیت “” Glassafe یک پوسته‌ای در اطراف هر مسافر ایجاد می کند تا مسافران بتوانند در کنار هم قرار بگیرند. این پوسته از مواد شفاف ساخته شده است تا کل کابین هماهنگ باشند و از نظر زیبایی‌ شناختی اختلال ایجاد نکند و همزمان یک حجم جدا کننده بین مسافران برای جلوگیری یا به حداقل رساندن تماس و تعامل وجود داشته باشد.

کیت‌ها امکان نصب و برداشتن آسان آن را فراهم می‌کند. این سپر به گونه ای است که می تواند دسترسی کامل به لوازم جانبی که به طور معمول در قسمت پشتی نصب می شوند‌، مانند جداول، جیب مجله‌ها، گیره لباس یا موارد دیگر را امکان‌پذیر کند. این سپر‌ها به راحتی تمیز می‌شوند و در درجات شفافیت مختلف قابل ساخت هستند.

این شرکت پیشنهاد محصول را ثبت اختراع کرده است و می گوید آماده است تا آن را به مرحله تولید برساند.

بزرگترین چالش شرکت‌های هواپیمایی دستیابی به توافق یکسان با دولت‌های جهان در مورد الزامات خدمات هوایی خواهد‌ بود. اما این احتمال وجود دارد که سفرهای هوایی در حال حاضر و پس از ویروس کرونا برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نیاز به تغییرات زیادی در کابین داشته باشند.

هدف ما از راه اندازی خسارتگیر، پایان دادن به مشکلات ناشی از پرواز مسافران و حمایت از آرامش آنهاست. به طور خلاصه، ما به مسافران هوائی در سراسر جهان کمک می‌کنیم تا در هنگام بروز مشکلات هوایی (تاخیر در پرواز ، لغو شدن پرواز ، از دست دادن پرواز connection یا ممانعت از سوار شدن به هواپیما) و دردسرهای ایجاد شده برای چمدان های آنها (گم شدن، تاخیر در رسیدن یا آسیب به چمدان)، حقوقشان را در کمترین زمان به کمک متخصصان ما دریافت نمایند.

در صورت داشتن سوالات بیشتر و نیاز به راهنمایی با مشاوران خسارتگیر در ارتباط باشید.

آموزشیاخبار

محدودیت‌ها در پرواز خارجیهواپیمایی ماهان پرواز خارجیهواپیمایی ماهان چینوضعیت پرواز های هواپیمایی در کروناوضعیت پروازها و سفر در دوران شیوع ویروس کروناویروس کرونا چیستویروس کرونا در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *