دلیل آبی بودن صندلی های هواپیما

دلیل آبی بودن صندلی های هواپیما


در این وبلاگ قصد داریم تا واقعیت‌های جالب در مورد طراحي کابین‌های هواپیما را بیان نماییم:

آیا تا به حال فکر کردید که چرا تقریباً همه هواپیماها صندلی‌های آبی دارند؟ یا چرا با وجود ممنوعیت دخانیات در پرواز، همچنان در هواپیماها زیرسیگاری وجود دارد؟ در اینجا ما برخی از واقعیت های کمتر شناخته شده در طراحی کابین هواپیما را روشن می‌کنیم.

صندلی‌های آبی

از راین ایر Ryanair گرفته تا هواپیمایی بریتانیا British Airways و امریکن ایرلاین American Airlines، خطوط هوایی در سراسر دنیا تونالیته‌های مختلفی از رنگ آبی را در صندلی های کابین خود گنجانده‌اند و این تصادفی نیست. استفاده از رنگ آبی دلایلی رواشناسانه دارد. رنگ آبی با ویژگیهای مثبت “اعتماد ، کارآیی ، آرامش ، خونسردی ، تأمل و آرامش” همراه است.

دلیل آبی بودن صندلی های هواپیما

دلیل آبی بودن صندلی های هواپیما

نیگل گود ، طراح هواپیما که 30 سال است که فضای داخلی هواپیما را برای خطوط هوایی از جمله کابین های ایرباس را طراحی می‌کند، اظهار می‌کند: “کار ما به عنوان طراح تقویت برند هواپیمایی و ساخت آن است. اما نگرانی اصلی ما ارائه فضای داخلی‌ای است که حداکثر راحتی را برای ایجاد یک محیط دلپذیر فراهم کند. همه چیز برای تجربه سفری کم استرس طراحی‌ می‌شود و رنگ آبی با القای حس آرامش به این امر کمک می‌کند. هدف اصلی ایجاد احساس آرامش مانند تجربه‌ی حس خانه است، به همین علت خطوط هوایی تمایل دارند از رنگ‌های ملایم که حس طبیعی می‌دهند استفاده کنند.”
چندین مطالعه نشانگر پیوندهای محکم بین رنگ ها و درک مصرف کننده از یک برند است، از جمله مطالعات “روانشناسی امروز (Psychology Today) در سال 2014 که محققان دریافتند که حدود 90 درصد از قضاوت ها در مورد محصولات فقط بر اساس رنگ صورت می گیرد.

علم پشت نورپردازی کابین

نورپردازی کابین نیز برای ایجاد جو بدون استرس در هواپیما طراحی شده است. هواپیماهای جدیدتر برای بهبود نورپردازی مجهز به نور LED هستند.
پس از انتخاب همه پارچه‌ها، رنگ‌ها و نصب تجهیزات پایانی، چندین کارگاه نورپردازی رنگ بر روی اجزای داخلی هواپیما برگزار می‌شود تا در طیف وسیعی از سناریوهای مختلف روشنایی ، از نور شب گرفته تا هنگام سرو نوشیدنی‌ها و وعده‌های غذایی و ساعات خواب نور را تنظیم کنند. تحقیقات در فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن نشان داده است که رنگ و کنترل نور قدرت تاثیر بر روحیه افراد را دارند.

نورپردازی زیبا در داخل هواپیما

نورپردازی زیبا در داخل هواپیما

بدنه‌ی عایق صدا

چندین مطالعه در سالهای اخیر برخی از اثرات مخرب سر و صدای هواپیما بر سلامتی را نشان داده‌اند، از جمله تحقیقی که در سال 2010 نشان داد که مرگ در اثر حمله قلبی در بین افراد مواجهه با سر و صدای هواپیما شایع تر است.
اخیرا، با استفاده از فناوری جدید روش‌هایی وجود دارد که از سروصدای هواپیماها می‌کاهد. به عنوان مثال عایق بندی بدنه هواپیما با یک غشای نازک، می‌تواند باعث کاهش صدای موتورهای هواپیما شود.
همچنین شرکت‌های هواپیمایی به دنبال استفاده از پنل‌های آکوستیک چه در دیوارها و چه در صندلی ها و نزدیک به سر مسافران و استفاده از مواد جاذب صدا برای خنثی کردن صداهای اطراف هستند.

اهمیت پارچه

به عنوان یک قاعده کلی، اکثر شرکت های حمل و نقل برای سفرهای طولانی مدت صندلی های چرمی نصب نمی‌کنند زیرا چرم تعریق را افزایش می‌دهند و مسافران احساس راحتی نخواهند داشت. در عوض از پارچه های مصنوعی‌ای که هوا را عبور ‌می‌دهند استفاده می‌شود.
در کابین هواپیما از پارچه‌هایی که ماندگار هستند و معمولا از رنگ‌های تیره استفاده می‌شود. پاک کردن لکه‌ها از رنگ‌های تیره راحت‌تر است و دیرتر کهنگی را نشان می‌دهد. محبوبیت استفاده از پارچه‌های طرح‌دار نیز به همین خاطر است.
در هواپیماها رنگ‌های روشن برای صندلی‌های کلاس اول طراحی می‌شود که مسافران کمتری دارد.

اهمیت پارچه در طراحی کابین هواپیما

اهمیت پارچه در طراحی کابین هواپیما

همه صندلی ها باید تست 16 گرم را پشت سر بگذارند
به صندلی‌های مسافری آدمکهایی محکم بسته می‌شود و تحت آزمایش 16گرم قرار می گیرند. فرایندی که شامل انداختن صندلی در یک رمپ با سرعت زیاد برای شبیه سازی وضعیت سقوط هواپیما است. همه صندلی‌ها باید در برار یک نیروی پویای 16 گرم مقاومت داشته باشند.
صندلی ها در زاویه های مختلف از شیب پایین فرستاده می‌شوند تا سناریوهای مختلف سقوط شبیه‌سازی شود و ببینند کدام قسمت از صندلی برای ایمنی بیشتر باید اصلاح شود. همه پارچه‌ها استفاده شده نیز از نظر آتش سوزی تست می شوند تا اطمینان حاصل شود که آنها به سرعت خاموش خواهند شد.

آیا سیگار کشیدن در هواپیما دوباره امکان‌پذیر خواهد شد؟

در حالی که مدت طولانی است که سیگار کشیدن در هواپیماها ممنوع است ، اما مطابق با لیست فدرال ایالات متحده درباره‌ی”حداقل تجهیزات” هواپیماها، وجود زیرسیگاری در توالت هواپیما هنوز یک امر الزامی است. اما سازمان هواپیمایی انگلستان می‌گوید هیچ گونه الزامی در مورد وجود زیرسیگاری وجود ندارد.
زیرسیگاری‌ها در هواپیما هستند برای مواردی که کسی قانون را زیر پا بگذارد، تا حداقل جایی برای خاکستر خود داشته باشند.
احتمال اینکه سیگار کشیدن در هواپیماها دوباره امکان پذیر باشد بسیار کم است، اما با وجود این هر چند وقت یک بار درخواستهای طراحی را دریافت کرده‌ایم که شامل ارائه یک طرح با در نظر گرفتن امکان سیگار کشیدن است.

این مطلب تهیه و ترجمه شده از سایت تلگراف می باشد.

هدف وبسایت خسارتگیر، پایان دادن به مشکلات ناشی از پرواز مسافران و حمایت از آرامش آنهاست. به طور خلاصه، ما به مسافران هوائی در سراسر جهان کمک می‌کنیم تا در هنگام بروز مشکلات هوایی (تاخیر در پرواز ، لغو شدن پرواز ، از دست دادن پرواز connection یا ممانعت از سوار شدن به هواپیما) و دردسرهای ایجاد شده برای چمدان های آنها (گم شدن، تاخیر در رسیدن یا آسیب به چمدان)، حقوقشان را در کمترین زمان به کمک متخصصان ما دریافت نمایند.

در صورت داشتن سوالات بیشتر و نیاز به راهنمایی با مشاوران خسارتگیر در ارتباط باشید.

با تشکر از مطالعه این وبلاگ ( واقعیت‌های جالب در مورد طراحي کابین‌های هواپیما ).

آموزشیمنشور حقوق مسافر

حقوق مسافر در هواپیمادانستنی های هواپیمازیرسیگاری در هواپیماسیگار در هواپیماصندلی هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *