معرفی فرودگاه های برتر دنیا

معرفی فرودگاه های برتر دنیا


تاریخچه: فرودگاه آمستردام به اسخیپهول معروف است. فرودگاه اسخیپهول در سال ۱۹۱۶ به عنوان فرودگاهی نظامی راه اندازی شد. در حین جنگ جهانی دوم به طور کامل تخریب شد ولی مجددا در سال ۱۹۴۹ مجددا بازسازی و راه اندازی شد. ‌در تمام فضاهای سرپوشیده اینترنت نامحدود برای همه مسافران فراهم است.

آدرس وب سایت فرودگاه آمستردام (لینک وب سایت) است ومی توانید به راحتی به Airport free wifi به شبکه وای فای فرودگاه وصل شوید.

فرودگاه آمستردام

فرودگاه آمستردام

ترمينالهاي فرودگاه آمستردام:

فرودگاه آمستردام، ۴ترمینال دارد.۲ترمینال اختصاص به پروازهای محدوده شنگن، ۱ ترمینال جهت ایرلاین های ارزان، و ۱ ترمینال به پروازهای بین المللی اختصاص دارد. تعداد مسافرینی که در سال ۲۰۱۸ از فرودگاه امستردام سفر کرده اند ۷۱ ملیون نفر بوده است که باعث می شود از لحاظ تعداد مسافر در جایگاه سومین فرودگاه شلوغ اروپا رتبه بندی شود.

تعداد ایرلاین های که در سال ۲۰۱۰ در فرودگاه امستردام تردد داشته اند،۹۱ شرکت هواپیمایی است که امکان پرواز مستقیم به ۲۷۴ مقصد را فراهم کردند.  تعداد پروازهای ثبت شده در سال ۲۰۱۸ معادل ۴۹۹۵۲۱ پرواز بوده که باعث می شود از لحاظ تعداد پرواز این در فرودگاه جایگاه اول شلوغ ترین فرودگاه اروپا رتبه بندی شود.

برخی از این ایرلاین ها در پرداخت غرامت و خسارت به مسافرین در شرایط تاخیر یا کنسل شدن پرواز، به حقوق مسافران احترام نمی گذارند. شما می توانید با مشاوران خسارتگیر  تماس بگیرید تا اطمینان داشته باشید که به حقتان می رسید.

 

حمل و نقل در هلند :

از فرودگاه آمستردام به راحتی می توان به شهرهای مختلف سفر کرد.شرکت حمل و نقل ملی هلند در سال ۱۹۹۲ بزرگترین ایستگاهای قطار را در زیر ترمینال فرودگاه بنا کرده است و امکان سفر مستقیم به چهار شهر اصلی امستردام، لاهه، روتردام و اوترخ به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز امکان پذیر می باشد. همچنین امکان سفر با قطارهای بین المللی به پاریس، بروکسل میسر است. علاوه بر این شرکت های متنوع تاکسیرانی و  uber امکان مسافرت به مقصدهای نزدیک را فراهم می کنند.

فرودگاه آمستردام هلند

یک فروشگاه گل در فرودگاه آمستردام هلند

قوانین گمرک:

مشابه با مرز تمامی کشورهای اتحادیه اروپا، ورود عمده مواد غذایی به خاک هلند نیازمند مجوزهای سختگیرانه ای می باشد و به عبارتی واردات چمدانی گوشت، ماهی، محصولات لبنی به هلند ممنوع است. اگر ارزش اقلام موجود در چمدانتان بیش از ۴۳۰ یورو هست، گمرک مختار است تا عوارض گمرکی اخذ نماید. میزان سیگاری که به عنوان مصرف شخصی می توانید همراه داشته باشید ۲۰۰ عدد می باشد. اگر مبالغ بالای ۱۰۰۰۰ (ده هزار) یورو پول نقد یا چک به همراه دارید، موظف هستید تا به گمرک اظهار کنید. واردات دارو ها و حیوانات خانگی اگر جهت امور تجاری نباشد، به شرط اخذ مجوزهای مربوطه مجاز است. جهت اطلاعات تکمیلی به سایت اداره گمرک هلند مراجعه کنید:‌

فرودگاه آمستردام

فرودگاه آمستردام

لانج بیزنس:‌

۳ لانج بیزینس در ترمینال بین المللی و ۲ لانج در ترمینال شنگن وجود دارد که امکانات خوبی را رایگان در اختیار مسافران بیزینسی قرار می دهد نظیر غذا و نوشیدنی، اینترنت، حمام، اتاق ریکلسیشن، و صندوق امانات.

یک هتل در داخل ترمینال بین المللی وجود دارد که در صورتی که مدت ترانزیت بین دو پروازتان هست می توانید در آن اقامت کنید. همچنین در صورتی که پروازتان تاخیر زیادی دارد یا پرواز خود را از دست داده اید، یا پروازتان کنسل شده است، اقامت در این هتل می تواند گزینه خوبی باشد. شما حدود ۱۲۰ یورو جهت اقامت در اتاق ۲ نفره باید بپردازید. ایرلاین مسؤل پرداخت هزینه اقامت شما در صورت لغو پرواز یا تاخیر طولانی است. حتما رسید هزینه های احتمالی را نگهداری کنید و برای ما بفرستید.

 ویزا در منطقه ترانزیت:

 اگر با پاسپورت ایران سفر می کنید و قصد دارید به مقصد دیگری ترانزیت شوید احتمالا به ویزای ترانزیت نیاز دارید. جهت جزییات اینجا را کلیک کنید.

قسمت اطلاعات فرودگاه آمستردام

قسمت اطلاعات فرودگاه آمستردام

ساعت محلی:

 ساعت محلی در آمستردام مطابق با ساعت مرکزی اروپایی هست که یک ساعت با وقت گرینویچ اختلاف دارد (جلوتر هست). همچنین دوساعت و نیم از ایران عقب تر می باشد.

سالن ترانزيت فرودگاه آمستردام هلند:Amesterdam Airport Schiphol

فرودگاه آمستردام مركز اصلي پروازهاي شركت هلند ك ال ام (klm) مي باشد . اين شركت هواپيماي، مسافران را هم به صورت مسقيم به مقصد آمستردام و هم به صورت ترانزيت از آمستردام به مقصدهاي مورد نظرشان منتقل مي كند.

بيش از 70 ميليون مسافر سالانه در اين فرودگاه رفت و آمد مي كنند ,كه مقصد همه مسافران آمستردام نيست و فقط در اين فرودگاه ترانزيت مي شوند. فرودگاه داراي سه ترمينال مي باشد كه در هر ترمينال سالنهاي بسيار بزرگ ترانزيت وجود دارد كه مردم مي توانند اوقات خود را زماني كه در اين فرودگاه منتظر هستند، در لانچ، كافه، رستوران وفروشگاه ها بگذرانند.

همچنين براي مسافراني كه در زمان شب و يا در مدت طولاني در فرودگاه ترانزيت مي شوند اين امكان وجود دارد، كه در هتلي كه در سالن ترانزيت بين المللي وجود دارد، اقامت داشته باشند.

رتبه بندی فرودگاه:

فرودگاه اسكيپهول (Schiphol)  از نظر تعداد مسافراني كه در آن رفت و آمد مي كنند رتبه سوم را در بين فرودگاههاي اروپا دارد.
رتبه اول متعلق به فرودگاه هيترو لندن (Heathrow Airport) است.
رتبه دوم نيز به فرودگاه شارزدوگل پاريس (Charles de Gaulle Airport) تعلق دارد.

همچنین نقشه آنلاین فرودگاه آمستردام را می توانید از اینجا مشاهده کنید.

اطلاعات فرودگاه آمستردام

در فرودگاه آمستردام كمتر مي توانيد كسي را پيدا كنيد كه پشت ميز اطلاعات فرودگاه براي پاسخگوي به سوالات شما نشسته باشد.

اما در مقابل در تمام فرودگاه مانيتورهاي بزرگي وجود دارد كه اطلاعات پروازها را به صورت لحظه اي در اختيار مسافران قرار مي دهد.

باجه هایی که به مسافران اطلاعات پرواز را نمایش می دهد

باجه هایی که به مسافران اطلاعات پرواز را نمایش می دهد

اين اطلاعات مي تواند شامل كانتر دريافت كارت پرواز، محل تحويل بار، دريافت بار و يا گيت خروجي پرواز شما و تمام اطلاعاتي

اطلاعات فرودگاه

اطلاعات فرودگاه

كه مسافران نياز دارند مانند تاخير پرواز، لغو پرواز و يا كنسل شدن پرواز را در اختيارشان قرار ميدهد.
در مقابل شما مي توانيد كيوسكهايي را ببينيد كه به صورت كاملا اتوماتيك و هوشمند، عمل مي كنند.

در واقع رباتهايي هستند كه پاسخگوي سوالات شما خواهند بود اگر سوال شما به گونه اي باشد كه ربات امكان پاسخگويي به شما را نداشته باشد شما را به يك كاربر به صورت تصويري وصل ميكند تا بتواند پاسخگوي شما باشد. شما مي توانيد تمام سوالات خود را با ميكروفوني كه به كانتر وصل شده از كاربر بپرسيد.

باجه های اطلاعات فرودگاه آمستردام

باجه های اطلاعات فرودگاه آمستردام

فرودگاههاي كشور هلند:

كشور هلند كشور كوچكي است و در مجموع 5 فرودگاه در آن واقع شده است.

1.فرودگاه آمستردام (Amesterdam Airport) كه با كد ياتا AMS مشخض مي شود، كه بعنوان فرودگاه اصلي، ساليانه 500000 پرواز را مديريت مي كند.
2.فرودگاه گرونينگن( Groningen Airport ) با كد ياتا GRQ واقع در شمال هلند
3.فرودگاه ماستريخ (Maastricht Airport ) با كد ياتا MST واقع در جنوب هلند
4.فرودگاه آيندهون (Eindhoven Airport ) با كد ياتا EIN
5.فرودگاه روتردام لاهه(Rotterdam The Hague Airport) كه با كد ياتا RTM مشخص مي شود.
پروازهاي اين چهار فرودگاه كمتر از نيمي از پروازهاي فرودگاه آمستردام مي باشد.

دسترسي به اينترنت و واي فاي در فرودگاه آمستردام:

در تمامي سالنهاي فرودگاه آمستردام امكان دسترسي به وايفاي، به صورت رايگان و نامحدود و با سرعت بالا براي مسافران وجود دارد تا بتوانند به محض ورود به آمستردام بدون مشكل به واتس آپ و يا تلگرام دسترسي داشته باشند.

فرودگاه آمستردام

فرودگاه آمستردام

همچنين مي توانيد، در مناطقي از فرودگاه كه با لوگو واي فاي مشخص شده است، هم از اينترنتي با سرعت بالاتر از بخشهاي ديگر فرودگاه بهره مند شويد و چنانچه موبايلتان شارژ ندارد، امكان شارژ كردن موبالتان هم مهياست.

خريد سيم كارت در فرودگاه آمستردام:

چنانچه شما نياز به تهيه سيم كارت داشته باشيد دو فروشگاه در قسمت ترمينال ورودي فرودگاه با نام هاي ايرپورت تله كوم (Airport Telecom) و الموبي وجود دارد كه سيم كارتهاي مختلف از شركتهاي متفاوتي را به فروش ميرسانند.

– سيم كارتهاي بين المللي: بوسيله ي اين سيم كارتها، شما مي توانيد با ايران به راحتي تماس داشته باشيد مانند سيم كارت شركت لبارا(LEBARA) و شركت ليكا(LYCA MOBIL)

باجه های فروش سیم کارت و اینترنت فرودگاه آمستردام

باجه های فروش سیم کارت و اینترنت فرودگاه آمستردام

– سيم كارت هاي هلندي: جهت استفاده و تماس در خود هلند قابل استفاده است مانند KPN، TMOBLE و تله تو (TELE2)

فرودگاه آمستردام هلند

فرودگاه آمستردام هلند

مسافران به راحتي، با مراجعه به اين فروشگاهها مي توانند با هزينه 10 تا 50 يورو سيم كارتي را تهيه كند كه اين سيم كارتها به شما اين امكان را مي دهد تا در اتحاديه اروپا به صورت نامحدود از تلفن و اينترنت استفاده نماييد بنابراين اگر شما در اتحاديه اروپا هم سفري انجام دهيد، مي توانيد از همان سيم كارت استفاده نماييد.

چه ممنوعيت هايي در فرودگاه هلند وجود دارد جهت خروج(صادرات) و ورود(واردات) كالاها:

-قوانين صادرات از هلند
چه وسايلي را در هنگام خروج از هلند نبايد همراه داشته باشيم؟

شما به راحتي مي توانيد وسايلي كه دوست داريد خريد كنيد و با خود به هر جايي كه دوست داريد ببريد البته قبل از خريد به يك نكته مهم توجه داشته باشيد كه آيا اين كالايي براي ورود به كشور مورد نظرتان، ممنوعيت نداشته باشد.

به عنوان مثال فروش گل و پياز آنها در هلند كه معروف به شهر گل است بسيار رواج دارد. اما چنانچه بخواهيد اين محصولات را با خود به خارج از اتحاديه اروپا ببريد قوانين كشور ممانعت به عمل مي آورد.
در فرودگاه آمستردام فروشگاههايي بزرگي وجود دارد كه اگر شما در سفر خود فرصت خريد پيدا نكرده ايد، مي توانيد به راحتي در فرودگاه سوغاتي و يا يادگاري هايي تهيه كنيد.

كالاهاي ممنوعه جهت ورود به هلند:

معمولا مسافران زماني كه تصميم سفر به كشوري را دارند اين سوال برايشان پيش مي آيد كه چه وسايلي را نمي توانم با خود ببرم و يا چه وسايلي را اگر همراه داشته باشم ممكن است مشكل ساز شود و يا از بردن آنها در فرودگاه ممانعت به عمل آيد؟
خوشبختانه بايد بگوييم مسافران مي توانند بيشتر چيزهايي كه لازم دارند را با خود به هلند ببرند كه ما در اينجا به موارد ممنوعه مي پردازيم:
– نوشيدني ها، سيگار، گوشت، ماهي، لبنيات هر محصولي كه از حيوانات و يا گياهان توليد مي شود حتي اعضاي بدن حيوانات تحت كنترل شديد گمركي هستند.
– داروها، حشيش، كوكائين، هروئين، شيشه و واردات هر نوع مخدري به هلند ممنوع است.
– اسلحه حتي اسلحه پلاستيكي و يا اسباب بازي، اسپري فلفل، هرنوع مواد منفجره ممنوع است.
– واردات انواع سبزيجات، ميوه و گل و هر نوع گياهي به هلند ممنوع مي باشد.
– همچنين قوانين خاص و محدوديتهايي براي ورود طلا و اسكناس وجود دارد.
نكته مهم و قابل توجه مسافران ايراني كه معمولا كه در سفرها به علت نداشتن كارت اعتباري مجبور هستند اسكناس همراه خود داشته باشند.
چنانچه مسافري در زمان ورود به هلند، به هر دليل مبلغ بالاتر از 10000 يورو يا معادل آن در ارزهاي ديگر را با خود داشته باشند اظهار كردن آن مبلغ در گمرك فرودگاه هلند الزامي است در غير اين صورت اگر چنانچه اين كار را انجام ندهيد و پليس فرودگاه در مرز ورودي هلند شما را بگيرد متناسب با مبلغ شما را جريمه مي كند و اگر مبلغ شما بيش از صد هزار يورو باشد گمرك مي تواند طبق قوانين، مبلغ را جهت تحقيقات پولشويي نزد خود نگهداري كند.

چگونه از فرودگاه آمستردام به مقصدتان برويد؟

بعد از رسيد به هلند در فرودگاه آمستردام، امكانات متفاوتي مانند قطار، تاكسي، … وجود دارد و شما بتوانيد به راحتي به محل اقامت خود برويد.

1-قطار:

قطار از پر طرفدارترين وسيله جهت رسيدن به مقصد در فرودگاه آمستردام هست زيرا هم دسترسي به آن خيلي ساده است و هم از آنجا كه مسافران معمولا چمدانهاي زياد و بزرگي با خود دارند مي توانند با هر تعداد چمدان به راحتي با قطار، به مقصد خود بروند. ايستگاه قطار در طبقه زيرين فرودگاه واقع شده است شما از اين ايستگاه قطار مي توانيد به تمامي شهرهاي هلند برويد و همچنين به تمامي شهرهاي بزرگ اروپايي مانند پاريس، لندن، فرانكفورت، دوسلدروف و…. روزانه سفر كنيد و به مقصد مورد نظرتان برويد.
چنانچه قصد اقامت در خود آمستردام را داريد مي توانيد به راحتي با قطار يه مقصد خود برويد.همانطور كه در تصاوير ملاحظه مي كنيد مسافران مي توانند بليط قطارهاي بين المللي خود را از كانتر و براي تهيه بليط قطار داخلي از دستگاهها استفاده نمايند. امكان تهيه بليط از دستگاهها، هم با اسكناس (پول نقد) و هم به وسيله كارتهاي اعتباري براي مسافران وجود دارد.

2- تاكسي:

در فرودگاه آمستردام تاكسي به راحتي در دسترس مسافران قرار دارد. به خصوص، براي مسافراني كه قصد اقامت در شهر آمستردام را دارند، تاكسي گزينه ي بسيار مناسبي است. البته هزينه تاكسي بسيار بالا مي باشد. بعنوان مثال هزينه تاكسي از فرودگاه به مركز شهر آمستردام 25 تا 40 يورو مي باشد كه در تصوير محل ايستگاههاي تاكسي در فرودگاه آمستردام ديده مي شود.
تاكسي اينترنتي به نام هور در آمستردام وجود دارد كه هزينه استفاده از اين تاكسي ها به مراتب پايين تر از تاكسي هاي مستقر در فرودگاه مي باشد. هزينه تاكسي هاي اينترنتي از فرودگاه تا مركز شهر آمستردام حدودا 10 تا 15 يورو مي باشد. البته به اين نكته توجه داشته باشيد كه براي استفاده از تاكسي هاي اينترنتي كارتهاي اعتباري نياز مي باشد.

خسارتگیر برای یاری رساندن مسافران و آرامش آنها در هنگام بروز مشکلات در پرواز تمام تلاش خود را می کند.

  • اگر در سه سال گذشته به دلیل مشکلات پروازی، به شما خسارت وارد شده و تصمیم دارید از ایرلاین مربوطه شکایت کنید و به دلایل مختلف هنوز این کار را نکرده اید )فرصت انجام کارهای شکایت را ندارید، امیدی ندارید که از شرکت هواپیمایی پاسخ درستی دریافت کنید ، ویا به دلیل نا آگاهی از حقوقتان واینکه آیا مشکل پروازی شما شامل دریافت غرامت می شود یا نه، به دلیل تحریمهای بانکی ایران امکان گرفتن مبلغ نقدی از شرکت هواپیمایی برای شما میسر نبوده، ویا امکان ارتباط با شرکت هواپیمایی به هر دلیلی برای شما امکان پذیر نیست و…..) نگران نباشید این افتخار خسارتگیر است که بتواند به شما کمک کند که به حقوقتان برسید.

با خسارتگیر تماس بگیرید و از مشاوره ی رایگان کارشناسان ما استفاده نمایید، خسارتگیر همواره کنار شما خواهد بود.

اخبار

اطلاعات پرواز فرودگاه آمستردامامستردام چند فرودگاه داردایرلاینبهترین ایرلاین هابهترین خطوط هواییبهترین فرودگاه های دنیاخرید سیم کارت در فرودگاه امستردامخسارت گیرخسارتگیردریافت خسارتسالن ترانزیت فرودگاه آمستردامفرودگاه آمستردامفرودگاه اسکیپهولقوانین پروازکد یاتا فرودگاه آمسترداملغوپروازموارد ممنوعه در فرودگاه هلندنقشه فرودگاه آمستردام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *