معرفی فرودگاه آمستردام

معرفی فرودگاه های برتر دنیا

معرفی فرودگاه های برتر دنیا


تاریخچه: فرودگاه آمستردام به اسخیپهول معروف است. فرودگاه اسخیپهول در سال ۱۹۱۶ به عنوان فرودگاهی نظامی راه اندازی شد. در حین جنگ جهانی دوم به طور کامل تخریب شد ولی مجددا در سال ۱۹۴۹ مجددا بازسازی و راه اندازی شد. ‌در تمام فضاهای سرپوشیده اینترنت نامحدود برای همه مسافران فراهم است.

آدرس وب سایت فرودگاه آمستردام   www.schiphol.nl  است ومی توانید به راحتی به Airport free wifi به شبکه وای فای فرودگاه وصل شوید.

فرودگاه آمستردام

فرودگاه آمستردام

ترمينالهاي فرودگاه آمستردام:

فرودگاه آمستردام، ۴ترمینال دارد. ۲ترمینال اختصاص به پروازهای محدوده شنگن، ۱ ترمینال جهت ایرلاین های ارزان، و ۱ ترمینال به پروازهای بین المللی اختصاص دارد. تعداد مسافرینی که در سال ۲۰۱۸ از فرودگاه امستردام سفر کرده اند ۷۱ ملیون نفر بوده است که باعث می شود از لحاظ تعداد مسافر در جایگاه سومین فرودگاه شلوغ اروپا رتبه بندی شود.

تعداد ایرلاین های که در سال ۲۰۱۰ در فرودگاه امستردام تردد داشته اند،۹۱ شرکت هواپیمایی است که امکان پرواز مستقیم به ۲۷۴ مقصد را فراهم کردند.  تعداد پروازهای ثبت شده در سال ۲۰۱۸ معادل ۴۹۹۵۲۱ پرواز بوده که باعث می شود از لحاظ تعداد پرواز این در فرودگاه جایگاه اول شلوغ ترین فرودگاه اروپا رتبه بندی شود.

برخی از این ایرلاین ها در پرداخت غرامت و خسارت به مسافرین در شرایط تاخیر یا کنسل شدن پرواز، به حقوق مسافران احترام نمی گذارند. شما می توانید با مشاوران خسارتگیر  تماس بگیرید تا اطمینان داشته باشید که به حقتان می رسید.

حمل و نقل در هلند :

از فرودگاه آمستردام به راحتی می توان به شهرهای مختلف سفر کرد.شرکت حمل و نقل ملی هلند در سال ۱۹۹۲ بزرگترین ایستگاهای قطار را در زیر ترمینال فرودگاه بنا کرده است و امکان سفر مستقیم به چهار شهر اصلی امستردام، لاهه، روتردام و اوترخ به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز امکان پذیر می باشد. همچنین امکان سفر با قطارهای بین المللی به پاریس، بروکسل میسر است. علاوه بر این شرکت های متنوع تاکسیرانی و  uber امکان مسافرت به مقصدهای نزدیک را فراهم می کنند.

قوانین گمرک:

مشابه با مرز تمامی کشورهای اتحادیه اروپا، ورود عمده مواد غذایی به خاک هلند نیازمند مجوزهای سختگیرانه ای می باشد و به عبارتی واردات چمدانی گوشت، ماهی، محصولات لبنی به هلند ممنوع است. اگر ارزش اقلام موجود در چمدانتان بیش از ۴۳۰ یورو هست، گمرک مختار است تا عوارض گمرکی اخذ نماید. میزان سیگاری که به عنوان مصرف شخصی می توانید همراه داشته باشید ۲۰۰ عدد می باشد. اگر مبالغ بالای ۱۰۰۰۰ (ده هزار) یورو پول نقد یا چک به همراه دارید، موظف هستید تا به گمرک اظهار کنید. واردات دارو ها و حیوانات خانگی اگر جهت امور تجاری نباشد، به شرط اخذ مجوزهای مربوطه مجاز است. جهت اطلاعات تکمیلی به سایت اداره گمرک هلند مراجعه کنید:‌

فرودگاه آمستردام

فرودگاه آمستردام

لانج بیزنس:‌

۳ لانج بیزینس در ترمینال بین المللی و ۲ لانج در ترمینال شنگن وجود دارد که امکانات خوبی را رایگان در اختیار مسافران بیزینسی قرار می دهد نظیر غذا و نوشیدنی، اینترنت، حمام، اتاق ریکلسیشن، و صندوق امانات.

یک هتل در داخل ترمینال بین المللی وجود دارد که در صورتی که مدت ترانزیت بین دو پروازتان هست می توانید در آن اقامت کنید. همچنین در صورتی که پروازتان تاخیر زیادی دارد یا پرواز خود را از دست داده اید، یا پروازتان کنسل شده است، اقامت در این هتل می تواند گزینه خوبی باشد. شما حدود ۱۲۰ یورو جهت اقامت در اتاق ۲ نفره باید بپردازید. ایرلاین مسؤل پرداخت هزینه اقامت شما در صورت لغو پرواز یا تاخیر طولانی است. حتما رسید هزینه های احتمالی را نگهداری کنید و برای ما بفرستید.

 ویزا در منطقه ترانزیت:

 اگر با پاسپورت ایران سفر می کنید و قصد دارید به مقصد دیگری ترانزیت شوید احتمالا به ویزای ترانزیت نیاز دارید. جهت جزییات اینجا را کلیک کنید.

 

فرودگاه آمستردام

فرودگاه آمستردام

ساعت محلی:

 ساعت محلی در آمستردام مطابق با ساعت مرکزی اروپایی هست که یک ساعت با وقت گرینویچ اختلاف دارد (جلوتر هست). همچنین دوساعت و نیم از ایران عقب تر می باشد.

خسارتگیر برای یاری رساندن مسافران و آرامش آنها در هنگام بروز مشکلات در پرواز تمام تلاش خود را می کند.

  • اگر در سه سال گذشته به دلیل مشکلات پروازی، به شما خسارت وارد شده و تصمیم دارید از ایرلاین مربوطه شکایت کنید و به دلایل مختلف هنوز این کار را نکرده اید )فرصت انجام کارهای شکایت را ندارید، امیدی ندارید که از شرکت هواپیمایی پاسخ درستی دریافت کنید ، ویا به دلیل نا آگاهی از حقوقتان واینکه آیا مشکل پروازی شما شامل دریافت غرامت می شود یا نه، به دلیل تحریمهای بانکی ایران امکان گرفتن مبلغ نقدی از شرکت هواپیمایی برای شما میسر نبوده، ویا امکان ارتباط با شرکت هواپیمایی به هر دلیلی برای شما امکان پذیر نیست و…..) نگران نباشید این افتخار خسارتگیر است که بتواند به شما کمک کند که به حقوقتان برسید.

با خسارتگیر تماس بگیرید و از مشاوره ی رایگان کارشناسان ما استفاده نمایید، خسارتگیر همواره کنار شما خواهد بود.

 

0Shares

اخبار

ایرلاینبهترین ایرلاین هابهترین خطوط هواییخسارت گیرخسارتگیردریافت خسارتفرودگاه آمستردامقوانین پروازلغوپرواز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *