faq

سوالات متداول

چرا روند بررسی پرونده من اینقدر طولانی شد؟

پروسه های حقوقی در تمام کشورهای دنیا می‌تواند بسیار طولانی باشد. برخی شکایتها بسیار سریع بررسی می شوند و برخی دیگر طول می‌کشد. ما شکایت مسافران را بررسی می‌کنیم و واجد شرایط بودن آنها را برای تنظیم شکایت نامه سریع به شما اطلاع میدهیم. اما پس از آن، شرایط وابسته به تصمیم شرکت هواپیمایی مورد نظر است که تقاضای مورد نظر را بپذیرد یا خیر. بنابراین با توجه به اینکه کدام شرکت هوایی طرف حساب مسافر است، زمان انتظار می‌تواند متغیر باشد. علاوه براین، شرایط متعددی می‌تواند در این روند تاثیر بگذارد. مثلا شما در چه زمانی از سال اقدام به ارسال درخواست کرده اید و یا اینکه آیا شرکت هواپیمایی به طور ناگهانی با حجم انبوهی شکایت مواجهه شده است یا خیر. بنابراین اگر عجله دارید باید آگاه باشید که این فرآیند ممکن است مدتی طول بکشد. اما امید خود را از دست ندهید!

آیا من شامل دریافت جبران خسارت می‌شوم؟

اگر اخیرا پرواز شما تاخیر داشته‌، لغو شده و یا از سوار شدن شما به هواپیما جلوگیری شده است، یا به چمدان شما خسارت وارد شده، دیرتر از خود شما به مقصد رسیده است یا گم شده است، ممکن است واجد شرایط دریافت جریمه باشید. با این حال، قوانین بسیار متفاوت است و با توجه به جایی که شما در آن پرواز داشته‌اید، متغیر است. به عنوان مثال اگر در ایالات متحده پرواز داشته‌اید، باید آگاه باشید که در پروازهای ایالات متحده فقط در صورتی که از پرواز شما ممانعت شود، مجاز به دریافت خسارت هستید. اگر پرواز به اروپا دارید یا از اروپا به جای دیگر سفر میکنید، باید بدانید که پروازهای اروپایی در زمانی که تاخیردارند، لغو میشوند یا از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت میشود، واجد شرایط پرداخت جریمه هستند. با اینحال در شرایطی که تحت کنترل خطوط هوایی نیست (مانند یک رویداد آب و هوایی)، آنها از جبران خسارت معاف هستند.

آیا در صورت اقدام قانونی مجبور به پرداخت هزینه اضافی هستیم؟

در حقیقت هزینه های زیادی وجود دارد که شما ممکن است در جریان درخواست و پیگیری شکایت متحمل شوید. مثلا هزینه دادرسی یا وکالت. ما به شما کمک میکنیم تا از پرداخت این قبیل هزینه ها خودداری کنید. شما هیچ هزینه ای پرداخت نمی‌کنید. ما پرونده شما را به جریان می‌اندازیم و پس از دریافت خسارت، حق‌الزحمه خود را دریافت می‌کنیم.

چرا به من جواب نمی دهید؟

اختلالات پرواز همیشه مسائل پیچیده‌ای بوده است و ما آماده ایم تا آنها را بپذیریم، اما با توجه به اینکه هر روزه مردم بیشتر و بیشتر در مورد حقوقشان می دانند و مایل به استفاده از خدمات ما هستند، ما با حجم زیادی از شکایت‌نامه ها روبرو هستیم. پرسنل ما شبانه روز کار می کنند تا رسیدگی به شکایات بسیاری از ارباب‌رجوع‌ها امکان‌پذیر باشد. این ممکن است گاهی اوقات منجر به تأخیر ما در پاسخ دادن به درخواستهای شما باشد، اما نگران نباشید! اگر به کمک فوری نیاز دارید، می توانید با ما از طریق چت یا تلفن تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر، لطفا از صفحه تماس با ما دیدن کنید.

من با برخی از دوستانم سفر کردم و آنها خسارتشان را دریافت کردند، اما پرونده من هنوز به نتیجه نرسیده است. علت آن چیست؟

هیچ جای نگرانی وجود ندارد. اگر دوستان شما خسارت خود را دریافت کرده باشند، این نشانه خوبی است و پرونده شما را قوی تر خواهد شد. معمولا هر ادعا به طور جداگانه توسط ما و شرکت هواپیمایی بررسی میشود، بنابراین در حالی که درخواست شما در جریان است و ما تا آنجا که بتوانیم سریع به آن رسیدگی میکنیم، هیچ قاعده ای وجود ندارد که شرکت هواپیمایی درخواستها را با نظم خاصی رسیدگی کند.  منتظر بمانید، ما به زودی به روزترین خبر را به شما میدهیم و با شما تماس خواهیم گرفت.

آیا می توانم هزینه‌های اضافی را که ناشی از اختلال در پرواز است، درخواست کنم؟(مانند هزینه هتل، بلیط جدید، غذا و غیره).

خسارتگیر در حال حاضر اختلالات پروازی که به وضوح توسط قوانین اتحادیه اروپا EC 261 و قانون فدرال آمریکا تعریف شده است را پوشش می دهد. این مسائل شامل مقررات جبران برای تاخیر، لغو و ممانعت از سوار شدن به هواپیما در پروازهای اتحادیه اروپا و همچنین پروازهای ایالات متحده است.

در حالی که مسافران می توانند مستقیما با اداره هواپیمایی وارد صحبت شده و هزینه های ناشی از اختلالات پرواز را به طور مستقیم درخواست کنند، اما آنها از جزئیات قوانین اطلاع ندارند، و ممکن است در میانه راه از ادامه پیگیری دست بردارند. مسافران باید بدانند که می‌توانند با کمک ما هزینه های اضافی را مستند کرده و اثبات کنند که شرکت هواپیمایی مسئول پرداخت آن است.َ

آیا پروازهای تاخیردار واجد شرایط برای دریافت خسارت هستند؟

پاسخ این سوال بستگی به جزئیات پرواز شما دارد. پرواز اتحادیه اروپا اگر شامل معیارهای اساسی زیر باشد، واجد شرایط جبران خسارت هستند:

نقطه مبدا یا مقصد پرواز باید در یک فرودگاه اروپایی باشد.

تاخیر باید بیشتر از ۳ ساعت در مقصد نهایی مسافر باشد.

در پروازهای داخلی ایالات متحده – تاخیر از یک شهر آمریکا به دیگری معمولا واجد شرایط دریافت جریمه نیستند. پروازهای بین المللی-پروازهای از یک کشور به دیگری، حتی در داخل اتحادیه اروپا، ممکن است واجد شرایط پرداخت خسارت باشند. اطلاعات بیشتر را میتوانید در وبسایت ما پیدا کرده یا با همکاران ما تماس بگیرید.

چگونه می توانم مطوئن شوم که شرایط من شامل جبران خسارت می‌شود؟

شما می توانید واجد شرایط بودن ادعای خود را از طریق فرم وبسایت ما بررسی کنید. این کاملا رایگان است و می توانید بازخورد فوری برای واجد شرایط بودن ادعای خود دریافت کنید.

شرکت هواپیمایی پس از اختلال پرواز، از دادن خسارت امتنا نمود. چه کاری می توانم انجام دهم؟

اگر فکر می کنید که شما حق دارید و خطوط هوایی هیچ کاری در مورد آن انجام نمی دهند، نگران نباشید! ما می توانیم به شما کمک کنیم. ادعای پرواز خود را مطرح کنید. ما حتی اگر حقوق قانونی شما را نتوانیم برآورده کنیم، شرکت هواپیمایی را به دادگاه میکشانیم.

بلیط پرواز خود را جهت تهیه درخواست ندارم، چه کاری باید انجام دهم؟

در مراحل مختلف شکایت، به احتمال زیاد بلیط سفر شما مورد نیاز است. اگر شما بلیط هواپیمای خود را ندارید، لطفا با شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی خود(اگر از آن استفاده کردید) تماس بگیرید و یک گواهی پرواز درخواست کنید.

درخصوص افراد زیر سن قانونی چه کسی باید اسناد را امضا کند؟

در چنین شرایطی یکی از والدین و یا سرپرست قانونی باید مدارک را امضا کنند، ترجیحا با حاشیه نویسی «از طرف …» این کار باید صورت پذیرد. برخی از اسناد باید توسط هر دو والدین امضا شوند. ما می دانیم که این شرط همیشه امکان پذیر نیست، در این صورت لطفا توسط ایمیل با ما در ارتباط باشید. ما سعی میکنیم راه حل مناسبی به شما پیشنهاد دهیم.

چگونه می توانم مدارک خود را ارسال نمایم؟

پس از اینکه مطمئن شدید واجد شرایط هستید، می‌توانید به سادگی با طی کردن چند مرحله ساده، مدارک خود را آنلاین برای ما ارسال نمایید. همچنین امکان ارسال مدارک با ایمیل و تلگرام نیز مهیا است.

چرا از من اطلاعات زیادی میپرسید؟

ما سعی می کنیم تا درخواست شمارا با دریافت اطلاعات ضروری مدیریت کنیم تا کارهای اداری شما بهتر و سریعتر انجام شود. بنابراین نگران نباشد، اطلاعات شما پیش ما محفوظ خواهد ماند. با این شرایط اگر شما اطلاعات کافی و لازم را از پرواز خود در دست نداشته باشید، میتوانید مستقیما با شرکت هواپیمایی یا آژانسی که از آن بلیط تهیه کرده اید تماس بگیرید تا آنها کپی بلیط و سایر مدارک را در اختیارتان بگذارند.

روال انجام کار چگونه است؟

صادقانه به شما بگوییم، ساده تر ازآنچه تصورش را می‌کنید. کافیست مدارک خود را برای ما ارسال کنید. ما پرونده شما را مطالعه می کنیم. پس از آن در سریع ترین زمان ممکن، یکی از کارشناسان ما با شما تماس میگیرد.

از ما بپرسید