قهوه در پرواز

حکم دادگاه اتحادیه اروپا در مورد مسئولیت قهوه داغی که روی مسافر ریخته شد:

در سال 2015 دختر شش ساله ای که به همراه پدر و مادرش از مایورکا در اسپانیا به وین پرواز می کرد، پدرش در پرواز قهوه ای سفارش داد که ناگهان قهوه ی پدر به دلیل نامعلومی از روی میز لغزید  در دامان دختر بچه ریخت و منجر به سوختگی بدن کودک شد.این اتفاق باعث شد سفر بی نظیر این خانواده به مایورکا و خاطرات شیرین آنها از این سفر تلخ شود. خانواده کودک بابت اتفاقی که برای دخترشان پیش آمده بود  از شرکت هواپیمایی اتریشی، که توسط  نیکی لاوادا قهرمان اسبق مسابقات فرمول یک تاسیس شده است  مبلغ  8500 یورو ادعای غرامت کردند.

به نظر شما مسئولیت قهوه داغی که در هواپیما روی مسافری ریخته می شود با چه کسی است؟

مسافر!!! 

           شرکت هواپیمایی!!!

شرکت هواپیمایی در ابتدا ادعا کرد که چنین اتفاقاتی که در پرواز پیش می آید، علت آن قابل اثبات نیست و ممکن است در اثر تکانهای پرواز باشد و این تکانها به شرکت هواپیمایی ارتباطی ندارد و مسئولیتی به عهده ایرلاین نخواهد بود، در قوانین حمل و نقل هوایی بین المللی، کنوانسیون مونترال این حوادث پیش بینی نشده است.

اما دادگاههای مختلف نظرات متفاوتی داشتند تا اینکه دادگاه دیوان عدالت اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ رای نهایی را اعلام کرد، که رای متفاوتی با آنچه شرکت هواپیمایی مذکور ادعا می کرد بود.

رای دادگاه این گونه مطرح شد: “در مواردی که در هواپیما اتفاقاتی رخ می دهد و در آن، مسئولیت وسایلی که مورد استفاده مسافر قرار می گیرد و باعث صدمه جسمی مسافر می شود به عهده شرکت هواپیمایی است” و دادگاه، شرکت هواپیمایی را موظف به پرداخت خسارت وارد شده به این خانواده کرد.

چنانچه شما هم در پرواز دچار مشکلات احتمالی شدید و خود را محق دریافت غرامت می دانید و احساس می کنید حقوقتان ضایع شده ولی از قوانین اطلاعی ندارید، می توانید برای اطلاع دقیق از حقوقتان، نحوی دریافت غرامت از شرکت هواپیمایی با کارشناسان با تجربه خسارتگیر مشورت کنید تا آنها به شما بگویند که ادعای شما بر اساس قانون هواپیمایی درست است یا نه

مطمئنا مشاوران خسارتگیر راههای درست را جهت رسیدن به بهترین نتیجه را در اختیار شما خواهند گذاشت در ضمن می توانید پرونده خود را بدون هیچ پیش پرداخت و ریسکی به خسارتگیر بسپارید تا همکاران ما با تخصص خود پرونده شما را جهت دریافت حقوقتان پیگیری کنند.

خسارتگیر: همواره حامی حقوق مسافران هوایی است، پس با خیالی راحت سفر کنید.قهوه و نوشیدنی در پرواز

اخبار

اگر از پرواز جا ماندیم چه کنیمجا ماندن از پروازحقوق مسافرحقوق مسافران هواییخسارت کنسلی پروازدیر رسیدن به پروازقوانین تاخیر پروازهالغو شدن پرواز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *