حقوق مسافران کاری و تجاری

مسافرانی که برای سفرشان برنامه ریزی دقیقی داشتند ولی به دلیل تاخیر پرواز کل برنامه سفر را از دست می دهند.


حقوق مسافران در پرواز های کاری و تجاری:      

مسافران سفرهای کاری در صورت بروز مشکلات پروازی مانند سایر مسافران حق جبران خسارت را از شرکتهای هواپیمایی دارند.
مسافرانی که با هدف کسب و کار تصمیم  سفر دارد ، بستن قراردادهای کاری و قرار تجاری، شرکت در همایش، سمینارهای علمی و یا برای نمایشگاههای بین المللی بلیطی تهیه می کنند و عازم سفر می شوند ولی ممکن است در راه با مشکلات پروازی مواجه شوند و به موقع به مقصد خود نرسند مشکلات پروازی مانند تاخیر پرواز، لغو شدن پرواز،کنسل شدن پرواز، از دست دادن پرواز کانکشن و یا از دست دادن پرواز ترانزیت و همچنین دیر رسیدن ویا نرسیدن چمدان به موقع به دست مسافر شوند .

قاعدتا این مشکلات به مسافر خسارات زیادی را تحمیل می کند و شرکت هواپیمایی موظف است، خساراتی را که به مسافر وارد شده را جبران نماید. مقدار کمی از این خسارات وارد شده مالی است بی شک مقدار زیادی استرس و نگرانی به مسافر وارد خواهد شد که به هیچ عنوان این نگرانی ، استرس و فشار روحی که به مسافر وارد می شود، قابل جبران نخواهد بود.در این شرایط که مسافران هم تحت فشار روحی هستند و هم خسارتهای مالی را تحمل می کنند و از اوضاع بوجود آمده عصبانی هستند ولی متاسفانه چون به حقوق خود آشنا نیستند اقدامی نمی کنند اگر هم شکایتی از شرکتهای هماپیمایی بکنند معمولا نتیجه مناسبی نمی گیرند و خسارت وارد شده به آنها جبران نمی شود .
اما شرکت خسارتگیر با هدف کمک به مسافران راه اندازی شده است مشاوران خسارتگیر به شما کمک می کنند تا بتوانید خسارت مالی ناشی از مشکلات پرواز را که به شما وارد شده است را جبران کند همکاران خسارتگیر تلاش خود را می کنند که با صبوری به سوالات شما پاسخ دهند و شرایطی را برای هموطنان ایرانی در سراسر دنیا بوجود آورده اند تا به راحتی و بدون نگرانی بتوانند به حقوق خود دست پیدا کنند.
سالانه ایرانیان زیادی با اهداف گوناگون به نقاط مختلف جهان سفر می کنند و با مشکلات زیادی مواجه می شوند مخصوصا افرادی که برای کار و تجارت به سفر می روند ولی به دلیل تاخیرهای طولانی و یا کنسل شدن پرواز، تمام برنامه کاریشان بهم می خورد و گاها وجهه اجتماعی خود را از دست می دهند.
قرار کاری با یک تاجر در یک کشور اروپایی، شرکت در یک سمینار پزشکی که هر چند سال یکبار برگزار می شود و مسافر برای شرکت در آنها  مدتها انتظار کشیده و برنامه ریزی و هزینه کرده است، شرکت در آزمون تخصصی که مسافر برای شرکت در آن آزمون دوره های آموزشی زیادی را گذرانده و وقت گذاشته و هزینه کرده و با کلی آمال و آرزو قصد سفر کرده ولی نهایتا به هدف خود نمی رسد، انجام یک عمل جراحی،اجرای یک کنسرت و …….

موارد زیادی هم وجود دارد که شرکتی برای کارمند و پرسنل خود جهت گذراندن یک دوره آموزشی، انجام یک کار مارکتینگ و بازاریابی و یا شرکت در یک همایش و کنفرانس و……… جهت پیشبرد اهداف شرکت برنامه ریزی و هزینه کرده است و همچنین بلیطی تهیه کرده است ولی متاسفانه به دلیل تاخیر پرواز و یا کنسل شدن پرواز، برنامه مورد نظر را از دست می دهد.
شاید تمایل داشته باشید بدانید قانون برای چنین مواردی برای مسافر چه حقوقی را در نظر گرفته است.
خسارتگیر تصمیم دارد در اینجا به شما بگوید:

حقوق مسافران در پرواز های کاری و تجاری چیست؟

– آیا جبران خسارت مسافران بازرگانی با دیگر مسافران فرقی دارد یا خیر؟
– آیا غرامتی که شرکت هواپیمایی جهت جبران خسارت پرداخت می کند , مربوط به مسافر است و یا شرکتی که پول بلیط هواپیما را پرداخت کرده است؟
– آیا در چنین شرایطی شرکت هواپیمایی موظف به پرداخت هزینه ی وعده های غذایی، اقامت و هتل مسافر می باشد؟
– آیا مسافران به راحتی می توانند به حقوق خود دست یایند و غرامت ناشی از خساراتی که ایرلاین به آنها وارد کرده را دریافت نمایند؟

ما در اینجا سعی داریم به سوالات احتمالی شما در مورد مشکلاتی که در پروازهای که با هدف کار و تجارت انجام می شود پاسخ دهیم و شما را باحقوق خود در صورت بروز مشکلات هوایی آشنا کنیم.

در قانون، حقوق مسافران در سفرهای کاری و تجاری مانند سایر مسافران هوایی خواهد بود و شامل غذا ، هزینه هتل و هزینه حمل نقل و ارتباط با خانواده البته به مسیر پرواز، مبدا و مقصد ،فاصله مسیر و بسیار شرایط دیگر بستگی دارد
اگر شما کارفرما و یا صاحب مشاغلی باشید که سرمایه گذاری کردید و هزینه بلیط را پرداخت کرده اید تا پرسنل و کارمند شما برای پیشبرد اهداف تجاری شرکتتان به سفر برود ولی به دلیل تاخیر پرواز و یا لغو شدن پرواز وکنسل شدن آن کارمند شما به موقع به مقصد نرسیده و ماموریت کاری او آنگونه پیش بینی می شد انجام نشده و شما به نتیجه ای مورد نظرتان در راستای سفری که برنامه ریزی کرده بودید نرسیدید و می پرسید غرامت نقدی که شرکت هواپیمایی پرداخت می کند به شرکت تعلق دارد یا به مسافر تعلق می گیرد، ما به شما می گوییم طبق قانون مبلغ غرامت و جبران خسارت متعلق به مسافر خواهد بود و ربطی ندارد که چه کسی پول بلیط را پرداخت کرده است در واقع مبلغ غرامت به کارمندی که در شرایط تاخیر و یا لغو پرواز بوده و یک تجربه استرس زا و ناراحت کننده ای را تجربه کرده است تعلق میگیرد.
ممکن است کارفرمایان این قانون را ناعادلانه بدانند که باز هم در موارد خاص بسته به نوع قرارداد شرکت با کارمندانش می تواند این قانون هم تغییر کند.
همکاران خسارت گیر در صورت بروز مشکلات پروازی پاسخگوی شما خواهند بود .
خسارتگیر شرایطی را بوجود آورده تا مسافران بتواند با خیال راحت و بدون متحمل شدن هیچ ریسک و یا هزینه ای به حقوق خود دست یابد.

حقوق مسافران پرواز های تجاری

حقوق مسافران پرواز های تجاری

چنانچه شما در سه سال گذشته سفری بین المللی داشته اید و با مشکلاتی همچون تاخیر طولانی پرواز، کنسل شدن پرواز و یا از دست دادن پرواز کانکشن ( ترانزیت) و یا مشکلات چمدانی مانند دیر رسیدن چمدان شما به مقصد، گم شدن چمدان در پرواز و یا حتی آسیب دیدن چمدان

می توانید به سایت خسارتگیر مراجعه کنید تا ربات خسارتگیر به شما بگوید پروازتان شامل جبران خسارت می شود یاخیر!

مشاوران خسارتگیر پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. 88714905-021

اخبارحقوق مسافران

اگر از پرواز جا ماندیم چه کنیمجا ماندن از پروازخسارت کنسلی پروازدیر رسیدن به پروازقانون کنسل شدن پروازهای خارجیقوانین تاخیر پروازهاکنسل شدن پرواز اطلس گلوبالنحوه شکایت از هواپیمایی خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *