چرا شرکت‌های هواپیمایی بيش از ظرفیت، بلیت می‌فروشند؟

چرا شرکت‌های هواپیمایی بيش از ظرفیت، بلیت می‌فروشند؟


فهرست عناوین :

  1. آیا رزرو بیش از حد یا “overbooking” قانونی است؟
  2. خطوط هوایی بر چه اساسی مسافرانی را که به علت رزرو بیش از حد نمی‌توانند سوار هواپیما شوند را انتخاب می‌کنند؟
  3. اگر شرکت هواپیمایی به علت رزرو بیش از حد پرواز من را لغو کند، چه چیزی به من بدهکار است؟
  4. چگونه جلوی این اتفاق را بگیریم؟
  5. تغییر هواپیما
  6. تغییر کلاس

 

هنگامی که شرکت هواپیمایی بیشتر از تعداد صندلی‌های هواپیما بلیت بفروشد، آن پرواز “overbook” می‌شود. این روشی است، برای جلوگیری از خالی ماندن صندلی‌های هواپیما از مسافرانی که به دلایلی به پرواز نرسیدند.
برای تعیین اینکه چند صندلی را اضافه بر ظرفیت بفروشند، ایرلاین‌ها از الگوریتمی استفاده می‌کنند که تخمین می‌زند که چه تعداد از افراد ممکن است پرواز را از دست بدهند.

آیا رزرو بیش از حد یا “overbooking” قانونی است؟

بله، این کار کاملا قانونی است. با این وجود ، قوانینی در مورد چگونگی جبران خسارت مسافر در صورت عدم وجود ظرفیت در پرواز وجود دارد.
رزرو بیش از حد پرواز کار بدی نیست. این در واقع می تواند به پایین نگه داشتن هزینه های شرکت هواپیمایی کمک کند، یعنی ایرلاین امکان ارائه بلیت ارزان‌تری برای شما را خواهد داشت. شرکت های هواپیمایی می‌دانند که درصد مشخصی از مسافران در هر پرواز، سوار هواپیما نخواهند شد.

در نتیجه ، آنها بلیـت‌های بیشتری را نسبت به ظرفیت می‌فروشند. البته، اگر همه در پرواز حاضر شوند، تعدادی از مسافران پرواز خود را از دست خواهند داد. این شرایط برای کسانی که برنامه سفر انعطاف پذیر دارند، خیلی بد نخواهد بود زیرا احتمالاً شرکت هواپیمایی به آنها پول یا کوپن می‌دهد. اما همه حاضر نیستند و یا نمی‌توانند برنامه های خود را تغییر دهند.

چرا شرکت‌های هواپیمایی بيش از ظرفیت، بلیت می‌فروشنند؟

خطوط هوایی بر چه اساسی مسافرانی را که به علت رزرو بیش از حد نمی‌توانند سوار هواپیما شوند را انتخاب می‌کنند؟

خطوط هوایی براساس سیاست‌های داخلی خود این انتخاب را می‌کنند. به عنوان مثال ، شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز(United Airlines)، افراد زیر سن قانونی را که تنها هستند و افراد دارای معلولیت را حتما سوار می‌کند، در حالی که شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی(American Airlines)، بر اساس زمان چک-این(check-in) تصمیم ‌می‌گیرد چه‌کسی را نمی‌تواند سوار کند. آنها همچنین هزینه بلیت و عضویت فرد در باشگاه شرکت هواپیمایی را در نظر می گیرند.Delta Air Lines از وضعیت ثبت سفارش و وضعیت وفاداری مسافر به آن شرکت استفاده میکند، همچنین کلاس مسافر نیز برای آن‌ها اهمیت دارد. به این معنی که مسافران کلاس اکونومی احتمال بیشتری برای از دست دادن پرواز نسبت به مسافران کلاس تجاری دارند با این حال ، معلولین ، افراد زیر سن قانونی از اینگونه اقدامات محافظت خواهد شد.

بهترین استراتژی این است که در اسرع وقت پرواز خود را چک

چگونه جلوی این اتفاق را بگیریم؟

بهترین استراتژی این است که در اسرع وقت پرواز خود را چک-این (check-in) کنید و به موقع در فرودگاه حاضر شوید. اگر هواپیمایی به شما این امکان را می‌دهد که صندلی خود را هنگام رزرو انتخاب کنید، از آن غافل نشوید. مسافرانی که صندلی ندارند احتمال بیشتری دارد که در پروازی که بیش از ظرفیت مسافر دارد، جای خود را از دست بدهند.

اگر شرکت هواپیمایی به علت رزرو بیش از حد پرواز من را لغو کند، چه چیزی به من بدهکار است؟

هر شرکت هواپیمایی قوانین خاص خود را دارد، اما به طور کلی اگر شرکت هواپیمایی ظرف یک ساعت از زمان اصلی رسیدن شما به مقصد، یک پرواز جایگزین را ترتیب می‌دهد که شما را به مقصد نهایی‌تان برساند، خسارت دیگری پرداخت نخواهد کرد. در ایالات متحده آمریکا اگر پرواز بعدی، شما را 1-2 ساعت بعد از زمان فرود اصلی در پرواز داخلی یا 1-4 ساعت بعد در پروازهای بین المللی، به مقصد برساند، شرکت هواپیمایی حدودا دو برابر هزینه بلیت یک طرفه شما را بپردازد، مقدار آن به عوامل گوناگوني بستگي دارد و اگر تاخیر بیش از دو ساعت در پرواز داخلی یا بیش از چهار ساعت در پرواز المللی باشد، یا اگر شرکت هواپیمایی پرواز جایگزینی را ترتیب ندهد، شما مي توانيد جهت دريافت جبران خسارت اقدام نماييد. جهت راهنمايي مي توانيد با مشاوران شركت خسارتگير تماس بگيريد.
توجه کنید که قوانین در اتحادیه اروپا و دیگر کشورها اندکی متفاوت هستند. همچنین موارد فوق فقط در مواردی که به خاطر پر بود ظرفیت هواپیما به علت رزرو بیش از حد، سوار پرواز نشدید، صدق می‌کنند، نه برای تأخیر به دلایل دیگر.
البته استثنائاتی هم وجود دارد، موارد زیر واجد شرایط دریافت غرامت نیستند:

تغییر هواپیما

تغییر هواپیما:

اگر شرکت هواپیمایی تعیین کند که به دلایل ایمنی هواپیما باید تعویض شود و هواپیمای کوچکتر جایگزین شده است و در پرواز جدید جایی برای شما وجود ندارد، شرکت هواپیمایی خسارتی نمی‌پردازد.

تغییر کلاس:

اگر مسافر از کلاس بالاتر به کلاس پایین‌تر منتقل شود، تنها جبران خسارت، بازپرداخت اختلاف قیمت است.

پروازهای بین‌المللی:

 

کشورهای مختلف قوانین خاص خود را دارند. قوانین اتحادیه اروپا برای گرفتن خسارت هنگام رزرو بیش از حد پرواز را می‌توانید در اینجا ببینید.

منبع از وبسایت scotchipflight

با تشکر از مطالعه این وبلاگ ( چرا شرکت‌های هواپیمایی بيش از ظرفیت، بلیت می‌فروشند ؟ ) در صورت نیاز داشتن به هرگونه راهنمایی با مشاورین خسارتگیر تماس بگیریند.

آموزشیحقوق مسافرانمنشور حقوق مسافر

overbooking چیست؟شرکت های هواپیماییفروش بلیط شرکت های هواپیماییفروش بیش از ظرفیتفروش بیش از ظرفیت شرکت های هواپیماییلغو پروازمفهوم overbook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *